Gardine rungtynės baigėsi lygiosiomis

Gintaras Brazdžionis

Šiandien Gardine draugiškas rungtynes su vietos „Neman“ žaidė FK „Panevėžys“. Šis susitikimas baigėsi lygiosiomis 1:1.

Rungtynes žymiai aktyviau pradėjo panevėžiečiai ir pirmas kelias susitikimo minutes žaidimas vyko vien tik „Neman“ komandos aikštės pusėje. Nepaisant to, pavojingų momentų prie šeimininkų vartų sukurti nepavyko.

11-ąją mačo minutę pirmą kartą kibti į darbą buvo priverstas „Panevėžio“ vartininkas Rafaelis Broetto, atrėmęs nestiprų šeimininkų žaidėjo smūgį. Po minutės R. Broetto jau neišgelbėjo savo komandos. „Neman“ ekipa surengė ataką dešiniuoju kraštu, pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur be priežiūros paliktas šeimininkų ekipos futbolininkas galva nukreipė kamuolį į vartus.

Vėliau aikštėje vyko apylygė kova. Abiejų komandų žaidėjai rungtyniavo labai kietai, todėl mačo arbitras dažnai stabdydavo rungtynes, futbolininkams fiksuodamas pražangas.

30-ąją minutę panevėžiečiai surengė pavojingą ataką, bet Vytas Gašpuitis galva iš arti smūgiavo virš vartų. „Panevėžio“ futbolininkai kėlinio pabaigoje žaidė aktyviai, ilgiau kontroliavo kamuolį, bet didesnės grėsmės prie „Neman“ vartų sukurti nepavyko. Poilsio komandos išėjo šeimininkų ekipai pirmaujant rezultatu 1:0.

Antrąjį kėlinį komandos pradėjo be didesnės žvalgybos ir keitėsi greitais išpuoliais. Panevėžiečių gretose pastebimas buvo Lukas Čerkauskas, surengęs kelis aštrius reidus dešiniuoju kraštu. 58-ąją mačo minutę puikia reakcija blykstelėjo R. Broetto, perkėlęs kamuolį per vartus po itin pavojongo šeimininkų žaidėjo smūgio galva.

Panevėžiečiai stengėsi rezultatą išlyginti ir šeimininkų vartus atakavo gausiomis pajėgomis. „Neman“ futbolininkai pasitaikius progai rengdavo kontratakas. Aikštėje virė aistros, o mačo arbitrui sunkokai sekėsi kontroliuoti įvykius aikštėje. Nuo 75-osios susitikimo minutės panevėžiečiai rungtyniavo mažumoje. Teisėjas raudoną kortelę parodė „Panevėžio“ kapitonui Pauliui Janušauskui. Nepaisant to, 83-ąją minutę svečiai sugebėjo rezultatą išlyginti.

Šeimininkai netoli savo baudos aikštelės pažeidė taisykles. Rafaelis Floro galingai smūgiavo, kamuolys atšoko nuo šeimininkų žaidėjų išrikiuotos gyvatvorės, o V. Gašpuitis atsidūręs laiku iš vietoje sugebėjo pelnyti įvartį. Per likusį laiką komandoms nepavyko pasižymėti. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1.

Šiame susitikime dėl mikrotraumų ir ligų „Panevėžio“ ekipai negalėjo padėti keletas futbolininkų.

Paskutiniąsias draugiškas rungtynes prieš Lietuvos A lygos čempionato startą FK „Panevėžys“ namuose žais vasario 29 dieną su šalies I lygoje rungtyniaujančia Kauno „Hegelmann Liatuen“ komanda. Šis susitikimas Žemynos progimnazijos stadione (Ramygalos g. 99) prasidės 13 valandą.