AktualijosKultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

„Garsas“ antrąkart nepripažintas kultūros paveldo objektu

Trečiadienį Vilniuje vykusiame posėdyje išklausyta į sovietmečio modernizmo eksperto Vaido Petrulio atsiliepimą ir kino centro „Garsas“ pastatas antrąkart neįrašytas į Kultūros vertybių registrą,  jam nesuteikta teisinė apsauga.

„Tai reikšmingas sprendimas kuriant Stasio Eidrigevičiaus menų centrą (SEMC) – galės būti tęsiami pradėti darbai. Kitu atveju pastato ateitis būtų liūdna. Jį privalėtume grąžinti į 1968 m. būklę (nes 1999 m. jis jau buvo rekonstruotas) ir susitaikyti su visišku energetiniu neefektyvumu (nebūtų galima nei rekonstruoti, nei šiltinti ir pan.)“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė.

Panevėžyje kuriamas SEMC – naujos kartos muziejus, šiuolaikinio meno, kultūrinio dialogo, kūrybinių industrijų ir edukacijų erdvė su kino veikla. Projektu siekiama sukurti naują traukos tašką meno mylėtojams ir turistams, suteikti daugiau veiklos galimybių  miesto bendruomenei. SEMC teiks šias paslaugas: profesionalaus meno sklaida (S. Eidrigevičiaus kūrybos kolekcija, vietos ir užsienio menininkų parodos, lauko ekspozicijos, mediateka – skaitmeninis archyvas, meno skaitykla, filmų peržiūros ir interneto terminalai), edukacinės programos, renginiai, konferencijos, bendruomeninės veiklos.

SEMC – vienas svarbiausių šio laikmečio regiono kultūros projektų. Tikimasi, kad jis taps Panevėžio reprezentaciniu simboliu, miesto prekės ženklu.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Tags

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close