Autorės nuotr.

Gavėnios kelionę stiprino malda

Ankstų kovo 8 dienos  žiemišką gavėnios rytą, Pasvalio dekanato Gyvojo Rožinio maldininkai  atvyko į susitikimą Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos bažnyčią.  Maldininkus šventoriuje pasitiko kunigas Dainius Kaunietis Pasvalio dekanato Gyvojo Rožinio dvasinis vadovas ir Pasvalio parapijos vikaras.

Nors laukuose dar svečiavosi pūga, tačiau sulaukėme būrelių vadovų ir maldininkų , net iš toliausių parapijų  – Ramutės iš Smilgių  Nukryžiuotojo Jėzaus, Genutės, Ramūno iš Joniškėlio Švč. Trejybės , Linos iš Gulbinėnų Šv. Kųdikėlio Jėzaus Teresės , Genutės iš Daujėnų  Šv. Jėzaus Vardo  ir didesnio būrelio iš Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijų.  Į jį atvyko Pasvalio katalikės moterys bei Marijos legiono  maldininkės.

Susitikimas prasidėjo giesme ,, Su galinga Rožančiaus malda‘‘ bei  IV Rožinio dalimi ,, Garbės slėpiniai‘‘.  Rožinio maldą vedė kunigas Dainius Kaunietis.

Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo Bažnyčioje  aukojamos Šv. Mišios  už parapijos mirusius bei  Gyvojo Rožinio  kovo mėnesio maldos intencijomis

Šv. Mišias aukojo kunigas Dainius Kaunietis, jam koncelebravo  kunigas Henrikas Kalokas Pasvalio dekanato dekanas, mons. Povilas Miškinis.

Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo Bažnyčioje  aukojamos Šv. Mišios  už parapijos mirusius bei  Gyvojo Rožinio  kovo mėnesio maldos intencijomis

Popiežiaus intencija.  Meldėmės už nukentėjusius nuo bažnyčios narių, kad jie pačioje Bažnyčioje rastų aiškų atsaką į savo skausmą ir kančias.

Panevėžio vyskupijos intencija.  Meldėmės  už jaunimą ir jaunimo dienas, kad  Panevėžio vyskupijos globėjui Šv. Kazimierui  užtariant pažintų Kristų ir Jį sektų.  Už Lietuvos ir  Pasaulinio jaunimo dienas – kad  jos  atneštų dvasinių vaisių visiems dalyviams.

Už  vidinę širdies ramybę, vienybę  ir taiką Lietuvoje, Ukrainoje ir visame pasaulyje. Meldžiant Dievo gailestingumo ir Švč. Mergelės Marijos užtarimo.

Po Šv. Mišių bažnyčioje vyko katechezė ‘‘ Šv. Juozapatas Kuncevičius, vilnietis, atidavęs gyvybę už Bažnyčios vienybę‘‘. Ją vedė kunigas Dainius Kaunietis , kuris supažindino Gyvojo Rožinio maldininkus , kad  2023 m. minimas Vilniaus 700 metų jubiliejus ir 400-osios šv. Juozapato Kuncevičiaus (apie 1580–1623) kankinystės metinės.

Šios sukakties proga Lietuvos Respublikos Seimui paskelbė 2023-iuosius šventojo Juozapato metais, todėl kiekvieno  tikinčiojo pareiga  yra artimiau susipažinti su šia asmenybe.  Kunigas Dainius pateikė daug istorinių faktų iš Šv. Juozapato gyvenimo ir dvasinės veiklos  bei  kokios  išminties  mes galime pasimokyti  iš šio Šv. Juozapato gyvenimo. Balandžio mėn. kunigas Dainius pakvietė maldininkus pratęsti pažintį su Šv. Juozapatu , stebint ir aptariant vaizdo medžiagą.

Pasibaigus katechezei padėkojome malda kunigui Dainiui ir visiems parapijų kunigamas   už Jų garbingą tarnystę ir dvasinę globą.

Savo susitikimą pratęsėme Parapijos namuose – agapėje. Nuoširdžiai bendravome  kartu su kunigu Dainiumi dalinomės Gerąja naujiena iš parapijų,  pasidalinome mintimis apie šeimų gyvenimą bei jų vaidmenį  parapijose.  Pakvietėme prie stalo  vargdienį – ligonį Arvydą. Pavaišinome  visi kava  ir arbata  bei  mokėmės   giedoti  giesmes.  Ačiū Viešpačiui Dievui  ir Šv. Marijai už  gavėnišką maldingą kelionę kartu.

2022 m. kovo 10 d.                                        Vlada Čirvinskienė, Pasvalys

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: