Aukštaitijos naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSPasvalys

Gavus ekspertų išvadą – naujas posūkis mažamečio mirties byloje

Panevėžio apygardos prokuratūroje priimtas sprendimas perkvalifikuoti ikiteisminį tyrimą, atliekamą dėl šią savaitę sostinės ligoninėje mirusio kūdikio iš Pasvalio rajono. Tai padaryta gavus teismo medicinos ekspertų pažymą dėl berniuko mirties priežasties.

Vasario 2 dieną į Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikas iš Respublikinės Panevėžio ligoninės buvo atvežtas mažylis, kuriam neseniai sukako 1 metukai. Į Panevėžį jis tą pačią dieną buvo atvežtas iš Pasvalio ligoninės, kur gydytas sušlubavus sveikatai. Vis blogėjant berniuko būklei, sostinės medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Medikams įtarus, kad vaiko mirties priežastimi galėjo tapti galvos smegenų trauma, Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 137 straipsnį („Sunkus sveikatos sutrikdymas dėl neatsargumo“).

Tačiau sausio 8 dieną gavusi teismo medicinos ekspertų išvadas dėl berniuko mirties priežasties, ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jelena Sabaliauskienė priėmė sprendimą tyrimą perkvalifikuoti į BK 229 straipsnį („Tarnybos pareigų neatlikimas“). Ekspertai nustatė, kad mažamečio mirtis nėra smurtinė, jis mirė dėl plaučių uždegimo sukeltų komplikacijų.

„Ikiteisminio tyrimo metu bus išsiaiškintos visos vaiko mirties aplinkybės ir, jei bus nustatyta, kad jis mirė dėl netinkamai medicinos darbuotojų atliktų pareigų, kaltieji asmenys bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn“, – sakė prokurorė J. Sabaliauskienė.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Baudžiamasis kodeksas numato, kad asmuo dėl tarnybos pareigų neatlikimo gali būti baudžiamas bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.