„Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“ pradinėje

„Mes dar nežinome, koks galėtų būti pasaulis, jei vaikai augtų nepatirdami prievartos, smurto, pažeminimo, jeigu suaugusieji gerbtų ir elgtųsi su jais kaip su svarbiais žmonėmis (Alice Miller)”.

Kaip ir kiekvienais metais, pradinėje mokykloje gegužės mėnesį vyksta akcija „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“. Akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į pasitaikantį smurtą, nukreiptą prieš silpniausią visuomenės grandį – vaikus. Visą gegužės mėnesį socialinės pedagogės Linos Seferoglu iniciatyva vyko įvairūs renginiai, kuriuos padėjo organizuoti mokyklos mokytojos.

Gegužės 5-11dienomis mokykloje vyko mokinių, mokytojų ir tėvelių sporto šventė „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“. Mažiausieji I-II klasių mokinukai išbandė jėgas įvairiose estafetėse. Vaikai demonstravo savo ištvermę, vikrumą ir puikų komandinį darbą. Visi turėjo tikslą laimėti mokyklos direktorės Ritos Charisovos ir trenerio Gintaro Burčiko pereinamąją taurę. Sėkmė lydėjo 2a klasės greituosius mokinukus ir mokytoją I.Pinkevičienę. O štai vyresnieji III-IV klasių mokiniai išbandė jėgas kvadrato varžybose. Šių varžybų taurę laimėjo stipriausieji 4a klasės mokiniai ir mokytoja D. Brazdžionienė. Sporto švente džiaugėsi ne tik nugalėtojai, bet visi jos dalyviai bei sirgaliai.

Gegužės 7d. pirmų klasių mokiniams vyko saugaus elgesio pamokėlės „Vienas namuose“, kurias pravedė mokyklos socialinė pedagogė L. Seferoglu. Mokinukams buvo paaiškinta apie saugų elgesį namuose. Vaikai sužinojo, kaip elgtis su daiktais ir žaisti taip, kad nesusižeistų. Taip pat ką reikia daryti iškilus pavojui ar susižeidus. Tikimės, kad sužinoję naudingų patarimų, jie elgsis saugiau ir augs saugesni, linksmesni bei sveikesni.

Gegužės 15 d. pradinės mokyklos kiemą užpildė motociklų gausmas. Bendruomenę aplankė asociacijos „Lietuvos motociklistų klubas“ nariai ir jų prezidentas Mantas Televičius. Kartu su mokiniais vyrai dalyvavo viktorinoje „Gatvėje būk saugus“, atsakinėjo į įvairius klausimus, prisiminė kelių ženklų reikšmes, mokė vaikus būti atsargiais eismo dalyviais. LMK nariai dovanojo vaikams atšvaitus, vežiojo juos ant savo plieninių žirgų mokyklos kieme, dalino autografus. Mokiniai kruopščiai ruošėsi svečių atvykimui, pynė jiems atminimo apyrankes, piešė piešinius, rašė palinkėjimus. Išsiskirti buvo sunku. Tai padaryti padėjo tik smarkus lietus.

Kuriant saugią ir palankią mokyklos aplinką, ugdant mokinių bendravimo įgūdžius, puoselėjant pakantumą, supratimo ir gerumo jausmus, mokyklos mokiniai lankstė Svajonių Aitvarus. Ant jų rašė savo svajones, linkėjimus draugams ir gegužės 25d. išpuoš mokyklos kiemo medžius.

Visą mėnesį mokyklos pailgintos darbo dienos grupės mokiniai mokyklos kiemą puošė piešiniais ant asfalto tema „Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu“. Mokinukai savo mintyse stengėsi įsivaizduoti pasaulį, kuriame nėra smurto, patyčių ir ašarų. Pasaulį, kuriame norėtų gyventi patys ir pasikviesti ten savo šeimą, draugus. Piešiniai džiugino ne tik mokyklos bendruomenę, bet ir praeinančius pro mokyklos kiemą.

Dauguma tėvų norėtų, kad jų vaikams saugiausia, labiausiai atitinkanti vaikų poreikius ir mieliausia vieta būtų mokykla. Todėl pradinėje mokykloje visi bendromis pastangomis, įvairiomis priemonėmis siekiame šio tikslo.

 

Mokytoja Audronė Gubistienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: