Gėlių atsodinimas savivaldybei nekainavo

Vasara įsibėgėja, o miestelėnų diskusijos apie Nepriklausomybės aikštės gėlynus tęsiasi. Dažno smalsumą kurstė prieš savaitę vykę gėlių atsodinimo darbai. „Įdomu, kiek tokie eksperimentai kainuos visų mūsų kišenei?“ – stebėdami prie klombų palinkusias Kėdainių UAB „Flora“ darbuotojas pusbalsiu svarstė praeiviai.

Vienai klombai palaistyti – 50-60 litrų vandens

Nuostabą kėlusios abejotinos kokybės surfinijos centrinės miesto aikštės klombose prieš savaitę buvo atsodintos palergonijomis. Tiesa, atsodintos ne visos klombos, o tik tos, kurios, pasak Kėdainių UAB „Flora“ agronomės Daivos Pranckevičienės, neberodė jokių gyvybės ženklų. Pasak jos, atsodinti būtų reikėję mažiau, jei gėlės būtų normaliai laistomos.

„Pažiūrėkit, argi čia normalus laistymas? Gėlės šaknynas siekia kelias dešimtis centimetrų, o sudrėkintas tik dirvos paviršius – 3-5 cm. Vienai tokiai gėlių klombai palieti reikia apie 50-60 l vandens, o čia gal ir buvo išpiltas laistytuvas ar pora. Mažai“, – teigė agronomė ir pridūrė: jei rokiškėnai nelaistys gėlių tinkamai, bendrovė jų už dyką kelis kartus tikrai nebeatsodinės. „Gėles laistančių AB „Rokiškio komunalininkas“ darbuotojų prašiau, kad laistytų jas gausiau. Tikiuosi, jie paklausys. Jei normaliai nelaistys ir netręš – nebus nieko gero“, – sakė specialistė.

Papildomai nekainavo

Rokiškio miesto seniūnas Arūnas Krasauskas teigė, jog apšalusių gėlynų atsodinimas rajono savivaldybei nekainuos nė vieno papildomo euro – per anksti gėles pasodinusi UAB „Flora“ tą padarė nemokamai. „Kodėl vietoj surfinijų atsodintos palergonijos? Pasak konkursą laimėjusios bendrovės agronomės, toks variantas buvo geriausias. Ar ne per daug maišalynės? Manau, jog tai labai subjektyvu. Buvo pasirinktos tokios gėlės, kurios figūravo viešajame pirkime“, – sakė A. Krasauskas.

Rokiškio miestui išpuošti gėlėmis, kaip ir kasmet, iš rajono biudžeto skirta apie 4 tūkst. eurų.
Nuotraukoje: „Mes savo darbą jau atlikome, dabar savąjį turi atlikti tie, kas prižiūri gėlynus: jei normaliai nelaistys ir netręš – nieko gero nebus“, – sakė ne pirmus metus Rokiškio miestą gėlėmis puošiančios Kėdainių UAB „Flora“ agronomė Daiva Pranckevičienė (dešinėje). A. Mackuvienės nuotr.

 

Agnė Mackuvienė

Rokiskis


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: