Grožis - Laisvalaikis - 2021-02-10

Gėlių puokštė pagal metų laiką

Floristikos meno profesionalai tikina: gėlių puokštės pasirinkimui labai svarbus sezonas. Ne tik dėl vyraujančių mados tendencijų ir nuotaikos, bet ir dėl labai paprastų praktiškų sumetimų. Tokių, kaip kainos svyravimas sezono ir ne sezono metu ar, paprasčiausiai, žiedo atsparumas besikeičiantiems aplinkos veiksniams. Taigi, kaip atrodytų kiekvienam sezonui pritaikyta puokštė?

Žiemos pasaka

Kai už lango sniegas, ties žiema ir derėtų pradėti! Žiemiškose kompozicijose vyrauja sodresnės spalvos, daugiau tamsesnių, jaukių atspalvių. Jei visgi naudojami šviesūs žiedai, tai tarsi prigesintų, pastelinių tonų. Dažnai pritaikomos rožės, lelijos, frezijos, chrizantemos, eustomos, viržiai, amariliai. Puokštės paįvairinamos kietalapėmis, žalumos suteikiančiomis šakelėmis.

Karantino metu dar labiau išpopuliarėjo gėlių puokštės internetu, pristatomos tiesiai į namus. Floristai pastebi, kad toks puokščių pirkimo būdas šaltuoju metų laiku pasiteisina ne tik dėl patogumo, bet ir papildomos gėlių apsaugos nuo aplinkos veiksnių. Jums nereikia keliauti iki atokiau pastatyto automobilio ar namų ir dar vėliau nugabenti puokštės gavėjui.

Pavasario atgaiva

Pavasarį norisi lengvesnio rūbo, o akys krypsta į gaivias spalvas – lygiai tas pats ir su puokščių tendencijomis. Tokios kompozicijos kupinos gaivos, šilumos. Nors pas mus dažnai apie pavasarį praneša tulpės, nereikia pamiršti hiacintų, tulpių, bijūnų, rožių (ypač laukinių), kosmėjų, pakalnučių, irisų.

Galima sakyti, kad į šaltojo sezono asortimentą šviežio oro gūsį įneša lauko gėlės ir ryškesnės žalių lapų šakelės. Profesionalai pataria nebijoti drąsesnių derinių. Rinkdamiesi užsakymą internetu, nepamirškite, kad profesionalūs tiekėjai mielai pasirūpina ne tik puokštėmis iš katalogų, bet ir jūsų individualiomis idėjomis ir informatyvia konsultacija!

Spalvingoji vasara

Vasara turi savų gairių; čia vis stipriau įsivyrauja lauko gėlių laisvės pojūtis. Galbūt dėl to, kad šiais žiedais galime pasidžiaugti ne taip jau ir ilgai. Laukų gėlės karaliauja vienos ar kartu su kitais sezonais sutinkamomis gėlėmis. Vasarinė puokštė dažnai pasižymi netvarkingomis linijomis, didesniu skaičiumi puokštėje esančių gėlių rūšių ir ryškiomis spalvomis. Tinka ramunės, rugiagėlės, bijūnai, laukinės rožės, pentiniai, kardeliai. Tiesa, čia taip pat praverčia gėlių pristatymo privalumai – itin karštomis dienomis tam pritaikytas profesionalių tiekėjų transportas padės nugabenti puokštę sveiką ir taip, žinoma, ilgiau džiuginsiančią gavėją.

Rudens ramybė

Ruduo ne tik į mūsų kasdienybę, bet ir į gėlių puokštes grąžina ramybę – pastelines ar sodresnių tonų, bet prigesintas spalvas. Laukinių gėlių netvarkingos formos pamažu, labiau antroje sezono dalyje, užleidžia vietą subtilesnėms, griežtesnėms, labiau minimalistinėms linijoms. Tačiau ankstyvas ruduo dar neskuba paleisti saulės spindulių ir puokštės sezono pradžioje, nors ir kiek ramesnės, turi žaismingumo. Žvelgiant plačiau, rudenį karaliauja saulėgrąžos,  gvazdikai, chrizantemos, astros, hortenzijos, jurginai, levandos, pradžioje dar sutinkami kardeliai, vėliau vis dažniau pasirenkamos kalijos, lelijos, rožės. 

Karantino metu ne tik puokštės sukūrimo, bet ir pristatymo procesai dar patobulėjo, atverdami naują požiūrį bei galimybes kartu kurti, eksperimentuoti ir ieškoti įkvėpimo staigmenoms. Tad nedvejokite – atsižvelkite į sezoną ir pradžiuginkite artimuosius ar savo namus papuoškite dailia, spalvinga, džiugia puokšte!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: