Gera žinia specialybę užsienyje įgijusiems lietuviams – kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje

Nuo šiol užsienyje įgijus profesinę kvalifikaciją ji bus pripažinta ir Lietuvoje. Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykstantiems užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti užsienyje jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslus Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje. Iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo.

Vyriausybė patvirtino užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą. Nauja tvarka apims ne tik jau iki šiol galiojusį užsienyje įgyto aukšto išsilavinimo, bet ir profesinio mokymo kvalifikacijų pripažinimą.

„Lietuva visada laukia grįžtančių piliečių, atvykstančių užsienio talentų, todėl buvo svarbu supaprastinti tolesnėms studijoms, mokymuisi ir įsidarbinimui svarbius procesus, garantuoti jų prieinamumą. Turėjome ir turime gerai veikiančią užsienyje įgyto aukštojo išsilavinimo pripažinimo sistemą, bet matėme poreikį šį lauką praplėsti ir integruoti profesinių kvalifikacijų pripažinimą – iki šiol darbdaviai tai galėjo daryti savarankiškai, trūko vieningos valstybės priežiūros.

Užsienyje mokslus baigę ir dirbę lietuviai, norintys grįžti į tėvynę, dabar galės greičiau ir paprasčiau gauti savo turimų kvalifikacijų pripažinimą ir integruotis į darbo rinką ar toliau tęsti mokymąsi“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Tai ypač aktualu norintiesiems Lietuvoje imtis tokių veiklų, kurioms reikalingas konkretus kvalifikacijos lygis. Dažniausiai šios veiklos susijusios su tolesnėmis studijomis ar mokymusi, bet svarbios ir siekiant dirbti, taip pat norint išklausyti Užimtumo tarnybos siūlomus kursus, pretenduoti į tam tikras pozicijas, atlyginimų kategorijas.

Užsienio kvalifikacijų pripažinimo Lietuvoje poreikis kasmet didėja. 2021 m. profesinių kvalifikacijų, vidurinio ar aukštojo mokslo išsilavinimo pripažinimo pageidavo 363 asmenys, 2022 m. ir 2023 m. – virš 500.

Lietuvoje užsienio kvalifikacijų akademinio pripažinimo sistema paskutinį kartą atnaujinta 2012 m.

Šiuo metu Studijų kokybės vertinimo centro atliekama akademinio pripažinimo procedūra yra visiškai suskaitmeninta – prašymai teikiami Elektroninės pripažinimo erdvės informacinėje sistemoje (EPE IS).


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: