Geriausia dovana bibliotekai-knyga

Dar visai neseniai knyga buvo pačiu populiariausiu informacijos šaltiniu. Net deficitu. Ir nors šiuo metu knygas, kurių yra labai daug ir įvairių, stumia internetas, tačiau kas gali būti geriau už įdomią ir gerą knygą. Juk tai geriausia dovana, kurią žmonija padarė pati sau. Tai ir žinios, ir kultūra. Ypatingai džiugu, kai tokios dovanos atkeliauja į bibliotekas ir jas gali skaityti dešimtys, šimtai.

„Vyturio“ progimnazijoje skaitymo ugdymui skiriamas ypatingas dėmesys. Bibliotekos darbuotojos Raimonda ir Daina džiaugiasi kiekviena nauja knyga. Ypatingai, jeigu tai yra dovana. Taip labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ steigėjas ir mecenatas R. Karbauskis dovanojo 78 knygeles, skirtas mažiesiems skaitytojams. Knygelės neužsiguli lentynose-keliauja iš rankų į rankas.

Daugiau nei 10 metų Lietuvoje vyksta metų knygos rinkimai. Tai akcija, leidžianti susipažinti su geriausiais išleistais literatūriniais kūriniais. Į metų knygos rinkimus „Vyturio“ mokyklos mokiniai įsijungė „duodami žaibą“. Šiuo veiksmu parodė, kad į akciją kviečia įsitraukti visą mokyklą. Mokinius supažindino ne tik su renkamų knygų (vaikų ir paauglių) penketukais, bet ir su planuojamais renginiais. O jų tikrai daug. Tai ir reklaminė akcija mokykloje, ir vakaras „Valanda po vidurnakčio“, ir nuotraukų konkursas „Mano rankose-metų knyga“, recenzijų, laiškų knygų autoriams rašymas, akcija „Balsuoju“. Pradinukai jau pradėjo kelionę į „Metų knygų 2015 salas“. Visų renginių ir neišvardinsi.

O kad būtų kuo dalintis ir ką skaityti, mokyklos bibliotekininkės pateikė paraišką Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai ir gavo dovaną-paauglių knygų komplektą. Dar keletą penketuko knygų bibliotekai jubiliejinio mokyklos renginio metu dovanojo Seimo narys P. Urbšys, Andrius Milaševičius (buvęs mokyklos mokinys) nupirko ir padovanojo 29 naujausias knygas.

Smagu, kai knyga džiugina, yra skaitoma. Apie ją kalbasi draugai, norėdami perskaityti vieną ar kitą rašosi į eilę. Knygos skaitomos garsiai klasėse. Tikimės, kad dovanos ir toliau džiugins mokyklos biblioteką. Juk artėja dar viena akcija-Knygų kalėdos. Tuo labiau, kad dovanos tiesiog plūsta. Jas dovanoja ir buvę, ir dabartiniai mokiniai.

Zita Kazlauskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: