Geriausias laikas investuoti į saulės elektrinės įsirengimą – dabar

Elektros kaina Lietuvos gyventojams 2020 metais brangs, planuojamas net iki 15 proc. kilimas, tai yra faktas. Skaičiai kasmet tik augs, kas toliau? Besibaigiant metams yra puikus laikas nuspręsti, kaip efektyviau tvarkyti savo sąskaitas ir gerokai sutaupyti.

Investicija į atsinaujinančią saulės energetiką – puikus sprendimas. Visame pasaulyje saulės energetika tapo ne tik švariausiu, bet pigiausiu energijos gamybos būdu. Investuodami į nuosavos saulės elektrinės įrengimą ne tik rūpinsitės aplinka, tapsite nepriklausomi nuo elektros kainų kilimo, bet ir sumažinsite išlaidas net tris kartus.

Išlaidos elektros energijai šiandien ir rytoj

Paskaičiuokime. Bendrose vartojimo išlaidose komunalinės išlaidos sudaro apie 15 proc. Lietuvos vartotojų krepšelio (Europos Sąjungos vidurkis – daugiau nei 20 proc.). Šiuo metu išlaidos elektros energijai sudaro apie 2 proc. krepšelio. Skaičius nebaugina? Kol kas. Be prognozuojamo kainų kilimo, keičiasi ir mūsų kasdieniai poreikiai. Jeigu prie sąnaudų pridėsime geoterminį šildymą, šaldymą, o galbūt ir ateityje planuojamą įsigyti elektromobilį, suprantama, šie skaičiai gerokai pasikeičia.

Investiciją į saulės elektrinės įrengimą – taupantis sprendimas

Investicija į saulės elektrinės įrengimą nuosavuose namuose tinkamas tiems, kas rūpinasi saugia ateitimi. Esant darbingam amžiui galima ne tik uždirbti, bet ir tinkamai investuoti:

„Šiandien turiu jėgų, stabilias pajamas, o kas bus rytoj – niekas negalime atsakyti. Elektros energijos reikės kaip bebuvę, niekur nesidėsi. Pasidomėjau keliomis skirtingomis įmonėmis ir pasirinkau patyrusį tiekėją, kurio kaina atitiko kokybę – 850 Eur/kW“, – teigiama patirtimi dalinasi įmonės UAB „Saulės grąža“ klientas Darius. –  „ Išėjus į pensiją ir sumažėjus pajamoms, žinoma, tikiuosi atsipirkimo. Juk saulė mėnesio gale sąskaitos nepateiks, tiesa?“.

Elektros tinklų kainų augimas

Priešingai nei saulės elektrinė, šiluminės elektrinės išlaikymas gerokai brangesnis: perkamas kuras ir išlaikoma ištisa infrastruktūra. Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) nustatė 14,6 proc. didesnę prognozuojamą kainą 2020 metams ir jau sausio 1 dieną įsigalios nauji, aukštesni tarifai, perkantiems energiją iš elektros tinklų. Kainos Lietuvoje yra vienos mažiausių Europoje, o tai reiškia, kad brangimas vyks kasmet ir nuosekliai. Investicija į nuosavos saulės elektrinės įsirengimą jus pavers savarankišku energijos gamintoju, nepriklausomu nuo elektros įsigijimo ar tiekimo kainų bei mokesčių.

Finansinė parama, kuri atsiperka

Laikas investuoti dabar yra ypač tinkamas dėl nacionalinės energetikos strategijos, skatinančios tvarumą ir nepriklausomybę. Valstybė šiuo metu skiria net 30 proc. paramą saulės jėgainės įsirengimui. Be paramos ši investicija atsiperka per 9-11 metų, o pasinaudojus ja – nuo 5 metų. Taigi grąža siekia net 8-12 proc., joks bankas nepasiūlys tokių palūkanų.

Spalio mėnesį buvo patvirtintas ir atsinaujinančių energetikos išteklių įstatymas, kurio dėka užtikrinama galimybė naudotis elektra nuotoliniu būdu. Nuosavos nutolusios saulės elektrinės savininkas galės naudoti elektrą keliuose skirtinguose objektuose, pavyzdžiui, aprūpinti ne tik namus, bet ir sodybą. O tai reiškia papildomą išlaidų mažinimą.

Saulės elektrinės kaina ir įrengimas

Saulės elektrinė turi tarnauti kelis dešimtmečius, kad ši investicija atsipirktų su kaupu. Todėl renkantis patikimą montuotoją svarbu ne tik kokybės ir kainos santykis, patirtis, bet ir suteikiamos garantijos. Įmonė „Saulės grąža“ suteikia iki 30 metų garantiją įrangai ir 10 metų garantiją montavimo darbams, o juk drauge tai yra ir investicijos atsiperkamumo garantija.

Išvados aiškios: saulės elektrinė yra tvarus, darnus ir ilgalaikis sprendimas. Drauge tai yra ir viso pasaulio pasirinkimas, kuris yra ne tik pigiausias, efektyviausias, bet ir neabejotinai draugiškiausias aplinkai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: