Pradžia Bendruomenės naujienos Gerumo pamoka Panevėžio gamtos mokykloje

Gerumo pamoka Panevėžio gamtos mokykloje

0

Metuose yra ne viena diena, kurią švenčiame, minime, kam nors skiriame. Spalio 4- oji – Pasaulinė gyvūnų diena ir Šv. Pranciškaus – gyvūnų globėjo diena. Tikriausiai nei vienas neįsivaizduoja savo gyvenimo be gyvūnų. Tik pagalvokit, kas nutiktų, jei vieną rytą atsibudę sužinotume, kad šioje planetoje nebėra jokių gyvūnų: nei laukinių, nei naminių, nei mūsų mylimų augintinių? Vargu ar be jų išgyventume… O kas atsitiktų gyvūnams, jei planetoje neliktų žmonių?

Dauguma jų sėkmingai gyvuotų ir žmonių visai nepasigestų. Laukiniai gyvūnai gyvena pagal gamtos dėsnius: jie laisvi pasirinkti gyvenamą vietą, guolį, maistą, geba patys gydytis, gintis ir slėptis.

Visai kitoks likimas yra naminių gyvulių, mūsų augintinių ir laukinių gyvūnų, kurie laikomi žmogaus naudai ir įvairioms pramogoms. Viskas jų gyvenime priklauso tik nuo žmogaus: ar turės pastogę, vandenį, pašarą, ar bus gydomi susirgus, ar bus mylimi ir prižiūrimi, o gal palikti ištisom dienom kentėti dėl nepriežiūros. Ši diena įpareigoja mus pagalvoti apie gyvūnų teikiamą naudą, ekonominę ir socialinę reikšmę mūsų gyvenime ir mūsų elgesį su jais.

Pasaulinė gyvūnų diena Panevėžio gamtos mokykloje minima jau 23 metus. Renginiai finansuojami Panevėžio miesto savivaldybės aplinkosaugos švietimo projekto lėšomis. Kaip ir kasmet, mokykla sulaukė gausaus būrio dalyvių iš miesto lopšelių – darželių ir mokyklų. Spalio 4-ąją prisimenamas Šv. Pranciškaus gyvenimas, jo pamokymai kaip dera elgtis su gyvūnais, pagerbiamas jo atminimas, papuošiant šio šventojo skulptūros kalnelį mokykloje. Šią dieną mokykloje buvo atidaryta atvira edukacinė erdvė „Gyvūnai ir žmogus“, kuri pristato gyvūnų teises ir laisves, pateikia gražią gerumo pamoką apie gyvūnus, suteikia galimybę kiekvienam vaikui pabūti Antuano de Sent Egziuperi knygos „Mažasis princas“ herojumi ir nusifotografuoti su tuo, už ką esi atsakingas, jį prisijaukinus. Diena buvo įdomi ir turininga: vaikai sveikino gyvūnus eilėraščiais ir dainelėmis, bandė pabūti „gyvūnų kailyje“ ir atlikti tam tikras užduotis, dalyvavo viktorinoje, ieškojo mokyklos teritorijoje pasislėpusių gyvūnėlių ir buvo pavaišinti zuikio skanėstais. Kiekviena pamoka, suteikianti daugiau informacijos apie gyvūnų gerovę ir teises, kartu yra gerumo smiltelė į vaiko jausmų kraitelę.

Panevėžio gamtos mokyklos
Vyresnioji metodininkė
Rima Ivanauskienė

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.