Gidas tėvams: kaip išrinkti ausines paaugliui?

Paauglius auginantys tėvai žino, kad vaikams ausinės šiandien ypač svarbios. Jos padeda atsiriboti nuo tokiame amžiuje ypač erzinančios aplinkos, sekti mėgstamiausių muzikos kūrėjų darbus, stebėti įdomų turinį internete, o pandemijos akivaizdoje – patogiai mokytis ar bendrauti su draugais nuotoliniu būdu. Tad ausinės gali tapti puikia dovana atžaloms mokslo metų pabaigos ar gimtadienio proga. Bet kaip jas išsirinkti teisingai?

„Šiandien ir ypač paaugliams ausinėse svarbu ne tik garso kokybė, bet ir tai, kiek patogios ir stilingos jos yra. O kadangi produktų įvairovė ypač didelė, tėvams joje nepasiklysti gali būti sudėtinga. Vis tik žinant kelis pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, šią misiją įgyvendinti nėra taip jau sudėtinga“, – sako Šarūnas Urbonas, „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje ir dalinasi 5 svarbiausiomis šiuolaikinių ausinių savybėmis.

1. Ausinių tipas: ant ausų ar ausyse?

Ausinės gali būti skirstomas į daugybę rūšių, tačiau kasdieniam naudojimui skirtas galima padalinti į dvi kategorijas – į ausis įsikišančias (angl. earphones) ir užsidedančias ant jų (angl. headphones).

„Abi ausinių kategorijos turi savo privalumų ir trūkumų priklausomai nuo konteksto. Bet turint omenyje paauglių gyvenimo būdą, rekomenduočiau rinktis į ausis įsikišančias ausines. Pirmiausia, jos gerokai mažesnės, tad jas patogu nešiotis net ir kelnių kišenėje, tačiau garso kokybė nuo to visiškai nenukenčia. O svarbiausia, kad tokios ausinės dabar ypač populiarios, tad jūsų paaugliui padės neatsilikti nuo mados tendencijų“, – sako Š. Urbonas.

Be to, tokios ausinės neatkreips be reikalingo aplinkinių dėmesio, nes iš pirmo žvilgsnio ausyse gali būti nepastebimos. Taip pat jos tinkamos naudoti tiek namuose žaidžiant kompiuteriu, tiek vaikštant miesto gatvėmis. Tuo tarpu ant ausų užsidedančios ausinės yra gerokai didesnės, į kelnių kišenę netelpa ir todėl dažniau pasitelkiamos būtent namuose.

2. Ausinių rūšis: su laidu ar be?

Ausines taip pat galima skirstyti į dvi rūšis – belaides ir laidines. Vis tik šiandien bevieliu „Bluetooth“ ryšiu prie įrenginių prisijungiančios ausinės jau tapo rinkos standartu.

„Nors belaidės ausinės yra ypač populiarios, jos iš tiesų yra gerokai patogesnės, nes neturi laidų, kurie kišenėje nepatogiai susivytų ar jungčių, kurios nuo per dažno naudojimo nusidėvėtų ir kenktų garso kokybei. Be to, patogumo suteikia ir tai, kad pakanka jas įsidėti į ausis ir jos automatiškai prisijungs prie įrenginio – jų nereikia papildomai kišti į jungtį ar kitaip aktyvuoti“, – sako Š. Urbonas.

3. Pagaliau – garsas: vertinga išbandyti

Apmąsčius, kokio tipo ir rūšies ausinių galėtų norėti jūsų paauglys, pagaliau ateina metas įvertinti garso galimybes. Tą padaryti Š. Urbonas rekomenduoja ausines realiai išbandant arba išsamiai nagrinėjant atsiliepimus apie jas.

„Nesvarbu, kokie yra ausinių techniniai garso parametrai, juos įvertinti nepatyrusiems gali būti sunku. Tad iš tiesų rekomenduočiau, esant galimybei, išbandyti ausines gyvai, pasiskolinus iš draugų ar prekybos vietose, kai tai bus galima saugiai daryti. Tokiu būdu iš tiesų galėsite pajusti, kaip gerai jose atkuriamas garsas“, – sako Š. Urbonas.

Jei galimybių išbandyti įrenginius nėra, ekspertas pataria paanalizuoti kitų vartotojų atsiliepimus internete. Svarbu jų ieškoti patikimuose šaltiniuose ir įsiklausyti į argumentus ir patirtis, kad susidarytumėte tiksliausią įmanomą vaizdą.

4. Triukšmo slopinimas ir izoliacija: ar tas svarbu?

Ausinių garso izoliacija – savybė, nusakanti, kaip gerai ausinės riboja išorės garsus – visada buvo svarbi vartotojams. Bet palyginti neseniai technologijų gamintojai vartotojams pristatė aktyvaus triukšmo slopinimo funkciją, kuri garso izoliaciją perkėlė į kitą lygį.

„Su šia funkcija, angliškai vadinama „noise cancellation“, ausinės specialaus filtro pagalba aktyviai slopina ir tildo aplinkos garsus – tokiu būdu garsas ausinėse tampa gerokai aiškesnis ir sodresnis. Tas svarbu ne tik klausant muzikos, bet ir kalbant telefonu judrioje gatvėje, ar sportuojant“, – pasakoja Š. Urbonas.

Tad renkant ausines paaugliui rekomenduojama rinktis tokias, kurios turi šią, rinkos standartu tampančią, funkciją.

5. Grojimo laikas: kiek ilgai gali veikti ausinės?

Nepaisant to, kad kai kurie paaugliai vis dar renkasi ausines su laidu, absoliuti dauguma jų rinksis rinkos standartu tapusias belaides ausines. O naudojant jas, ypač svarbi bus jų pakrovimo ir veikimo trukmė.

„Pagrindinis klausimas tokiu atveju yra, kaip greitai jos pasikraus ir kiek laiko be perstojo gros. Rinkoje technologijų gamintojai siūlo įvarius sprendimus. Pavyzdžiui, „Huawei Freebuds 4i“ gali veikti iki 10 valandų be papildomo pakrovimo, tad ypač pravers ilgoje kelionėje ar aktyviai mokantis. O jas įkrovus vos 10 minučių, muzikos galėsite klausytis net ištisas dvi valandas“, – sako Š. Urbonas.

Be to, į ausis įkišamos „Huawei Freebuds 4i“ turi nedidelį krovimo dėklą, kuriame paliktos ausinės automatiškai kraunasi. Krovimo dėklas – nedidelis, tad patogiai tilps kelnių kišenėje ir padės nepamesti ausinių, kurios prieš pradedant naudoti visada bus pilnai įkrautos.

„Anksčiau didžiausiu belaidžių ausinių trūkumu buvo laikomas trumpas veikimo laikas – joms išsikrovus, klausytis muzikos nebebuvo galima ir tam kartui jos tapdavo bevertės. Šiandien į ausis įkišamų ausinių gamintojai šią problemą išsprendė, tad tokios rūšies įrenginiai puikiai tiks aktyviai jomis besinaudojantiems paaugliams“, – pasakoja Š. Urbonas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: