Giedrius Notkus su komanda „Viada-Multi FX“ ralio sezoną pradėjo testais Utenos rajone (video)

Dėl karantino vėluojantis Lietuvos automobilių ralio čempionatas jau netrukus prasidės. Pirmosiomis šių metų lenktynėmis taps Žemaitijos ralis. Visgi kai kurios komandos prieš debiutines sezono lenktynes nusprendė prisiminti greitą važiavimą žvyru ir sudalyvavo Utenos bei Tauragnų apylinkėse surengtuose testuose, kur pasitikrino savo sugebėjimus ir technikos paruošimą.

Utenos ir Tauragnų žvyrkeliuose  įvykusiuose testuose startavo ir Lietuvos ralio čempionai Giedrius Notkus su šturmanu Daliumi Strižanu. Prie jų prisijungė ir komandos „Viada-Multi FX“ kolegos Jonas Sluckus su Giedriumi Šileikiu.

Pasak lenktynininko Giedriaus Notkaus, pirmieji šį sezoną testai tapo mini varžybomis, mat dalyvių sąraše buvo galima rasti ir kitų garsių ralio lenktynininkų, o ralio pasiilgę žiūrovai tiesiog plūste plūdo į greičio ruožus, taip sukurdami varžybinę atmosferą.

„Džiaugiuosi, kad pagaliau po karantino pavyko išlįsti į dienos šviesą, paruošti automobilius, susitarti su partneriais, kurie šiuo sunkiu momentu vis tiek rado galimybę prisidėti prie mūsų sporto. Šiais metais subūrėme naują komandą, kuri vadinasi „Viada-Multi FX“, o praėjusį savaitgalį važiavome testuose.

Juose buvo numatytas Vilkablauzdės greičio ruožas. Tie, kas domisi raliu, prisimena jį nuo žiemos ralio laikų. Taip pat smagus buvo ir kitas greičio ruožas. Vienas su daug tramplinų, greitais ir lėtais posūkiais, o kitas – miške su daug nematomų posūkių. Taigi, labai „darbiniai“, labai smagūs greičio ruožai, važiuojami po kelis kartus.

Susirinko ir gausus būrys dalyvių, tokių kaip Martynas Samsonas, Dominykas Butvilas. Tai turėjo būti mums kaip testai, bet įvyko labai geros mikro lenktynės bandant palyginti savo tempą su varžovais“, – sakė Giedrius Notkus.

Šiuose testuose buvo matuojami ekipažų laikai greičio ruožuose. Galutiniame protokole aukščiausioje pozicijoje atsidūrė būtent Giedrius Notkus su Daliumi Strižanu. Jie po dviejų, keturis kartus važiuojamų greičio ruožų pademonstravo geriausią laiką, dviem sekundėmis aplenkdami antrą rezultatą užfiksavusį Dominyko Butvilo ir Renato Vaitkevičiaus duetą. Dar dviem sekundėmis lėčiau važiavo Martynas Samsonas su Ervinu Snitku.

„Pavyko pasivaržyti su Dominyku Butvilu. Važiavome labai panašiais laikais. Nors Dominykas jau seniai nevažiavęs, buvo galima iš jo tikėtis kiek prastesnių laikų, bet jis parodė, kad turi gerą formą ir vairuodamas R5 automobilį tikrai šiuo metu yra labia greitas. Turime optimistinių vilčių, kad galėsime su juo varžytis ir Kelmėje. Bandysime išlaikyti intrigą iki finišo.

Gerai pasirodė ir kitas mūsų ekipažas – Jonas Sluckus su Giedriumi Šileikiu. Jiems irgi viskas klojosi sklandžiai, be jokių incidentų. O incidentų čia buvo. Mantas Jurgaitis su BMW viename iš posūkių paslydo, apdaužė automobilį ir dabar turi reikalų, iki Žemaitijos ralio likus kelioms dienoms.

Na, o mūsų komandos tikslas buvo pasitreniruoti ir pasiruošti artėjančiam raliui. Tai puikiai ir padarėme. Savaitgalis buvo tikrai produktyvus ir optimistiškai nuteikė Žemaitijos raliui“, – pasakojo Lietuvos ralio čempionas.

Šiuose testuose nepasirodė dar vienas „Viada-Multi FX“ komandos ekipažas – Justas ir Titas Simaškos. Ekipažas tą patį savaitgalį dalyvavo „Viru Rally“ varžybose Estijoje.

Nors R2 klasėje, kai kuriuose greičio ruožuose duetas net sugebėjo parodyti geriausius laikus, vėliau juos sustabdė incidentas. Ekipažas kliudė pastatą ir iš lenktynių pasitraukė. Visgi lenktynininkai savo komandos vadovą Giedrių Notkų informavo, kad jų automobilis „Ford Fiesta“ jau tvarkomas ir bus paruoštas startui Žemaitijos ralyje.

360 laipsnių kameros vaizdo įrašų nuorodos Youtube:


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: