Aplinkos apsaugos departamento nuotr.

Gimnazistams pristatyta aplinkosaugininko profesija

Aplinkos apsaugos departamento Veiklos organizavimo skyriaus vedėja Mantė Ramanauskienė Biržų „Saulės“ gimnazijos moksleiviams pristatė aplinkosaugininko profesiją, taip pat gimnazistams papasakojo apie darbo specifiką, pobūdį, aplinkos apsaugos kontrolės sistemą Lietuvoje. Taip pat priminė reikalavimus, kaip elgtis gamtoje, kaip užtikrinti jos švarą ir kaip prisidėti prie jos saugojimo.

„Per integruoto ugdymo pamokas, šiuo atveju gimnazistus supažindinant su įvairiomis profesijomis, jų atstovais, darbo specifika, mokiniai turi galimybę susitikti su profesijos atstovu gyvai, užduoti jam rūpimus klausimus, taip pat plėsti žinias. Visa informacija naudinga ir tikiu, kad gimnazistams bus naudinga ateityje renkantis profesiją.

Žinoma, edukacijų metu pastebiu, kad moksleiviai domisi tokiomis temomis, kaip aplinkosauga, jiems rūpi gamta, žemė, kurioje gyvena, jie nori ją saugoti. Dėka švietimo ir tokio pobūdžio pamokų, įgaunama abipusė nauda. Mes skleidžiame žinią, o ji skatina ir kitus puoselėti aplinką, nešiukšlinti, rūšiuoti, taupyti bei tausoti, o gal net ir ateityje pasirinkti mūsų profesiją“, –  sakė Veiklos organizavimo skyriaus vedėja Mantė Ramanauskienė.

Per pamoką aplinkosaugininkė pasidalijo akimirkomis iš darbo aplinkos, atsakė į moksleivių rūpimus klausimus apie gamtą. Visi noriai dalyvavo diskusijoje ir dalijosi turimomis žiniomis apie elgesį gamtoje, aplinkos saugojimą, atliekų rūšiavimą ir energijos taupymą bei kaip prisidėti tausojant aplinką. Taip pat sužinojo, kaip tapti aplinkosaugininku ir kokia dinamiška yra aplinkosaugininko profesija.

Biržų „Saulės“ gimnazijoje organizuojamas projektas „Šok į tėvų klumpes“, kurio metu moksleiviai iš arčiau gali susipažinti su tėvų profesijomis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: