Gimtadienio dovana – folkloro festivalis ,,Par šilalį jojo“

Miežiškių kultūros centro folkloro ansamblis „Ringis“ švenčia 35-metį. Ši sukaktis – puiki proga pasidžiaugti vienu iš vyriausių krašto meno kolektyvų, kuris per kūrybinės veiklos metus ne tik daug nuveikė, sukaupė vertingos patirties, bet ir neišbarstė energijos bei entuziazmo.

„Ringio“ veiklą neabejotinai galima vadinti dovana Miežiškiams ir visam Panevėžio kraštui – ansamblis nemažai nuveikė tęsdamas tėvų ir senelių tradicijas, išsaugodamas nematerialųjį tautos paveldą. Be to, ansamblis Panevėžio rajonui dovanojo kasmet vykstantį festivalį „Par šilalį jojo“. Ringiečių sumanytas folkloro mėgėjų suėjimas iš pradžių vykdavo tik Miežiškiuose, o vėliau tapo Panevėžio rajono festivaliu. Vienais metais jis vyksta kurioje nors rajono vietovėje, kitais grįžta „namo“.

Šių metų festivalis, skiriamas „Ringio“ 35-mečiui, turėjo vykti Miežiškiuose. Ir nors folkloro kolektyvai negalėjo suvažiuoti, tačiau jų vadovai parengė bendrą festivalio dainą ,,Par šilalį jojo“,o  iš pasirodymų Miežiškių kultūros centro darbuotojai sukūrė virtualų renginio pristatymą.

Nuo gegužės 22 d. 13 val. jį bus galima pasižiūrėti Miežiškių kultūros centro paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“, o kartu – ir pasidžiaugti gražia „Ringio“ sukaktimi.

Ansamblį 1986 metais įkūrė bendraminčiai, bičiulių kompanija – žmonės, kurie norėjo rinktis į prasmingus pasibuvimus, kartu dainuoti, groti, kuriems rūpėjo išsaugoti iš tėvų ir senelių perimtus papročius, dainas, gyvenimo išmintį. Kolektyvui vadovauti ėmėsi pedagogės Valerija Bartulienė ir Aldona Petrulaitienė, į jo veiklą įsitraukė nemažai miežiškėnų, daugelis susibūrusių žmonių puikiai išmanė savo krašto tautosaką, tradicijas, vieni kitus mokė dainų, ratelių, pasakojimų. Net pirmuosius tautinius drabužius „Ringis“ įsigijo be pagalbos iš šalies – audinius senomis staklėmis išaudė ansamblio močia vadinama Angelė Gudienė.

Per ilgus veiklos metus ansamblis parengė daugybę įvairios tematikos, įvairioms progoms skirtų programų, išmoko liaudies dainų, dalyvavo dešimtyse švenčių, festivalių, koncertavo kone visoje Lietuvoje, keliose užsienio šalyse. Ringiečiai ypač didžiuojasi dalyvavę visose šalies Dainų šventėse ir labai džiaugiasi už gražią veiklą pelnytu aukščiausiu mėgėjų meno kolektyvų apdovanojimu – „Aukso paukšte“.

Pastaraisiais metais ansambliui vadovauja Rita Gasaitienė, tačiau pasikeitus vadovėms nepakito kolektyvo branduolys – daugelis „Ringį“ kūrusių žmonių ir dabar kartu tebedainuoja, tebegroja, tebešoka. O prie jų gražiai „prilimpa“ ir kiti folkloro mėgėjai. Ansamblio šūkis: „Jeigu reikia – tai ir bus!“. „Ringio“ žmonės tiki tuo, apie ką dainuoja: „Dar neišeisim, dar pabūsim, dar padainuosim daug dainų!“

Miežiškių kultūros centro meno vadovė Jurga Švagždienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: