Bendruomenės naujienosReporteris

Gimtinė mano – Lietuva

2019 m. vasario 8 d. Panevėžio „Šviesos” specialiojo ugdymo centro 2/3/4 ir 9/10 specialiųjų klasių mokiniai bei „Vyturio” progimnazijos 4 klasės mokiniai svečiavosi G. Petkevičaitės – Bitės viešojoje bibliotekoje.

Jau antrus metus aktų salėje vedame renginius, skirtus Lietuvai. Pernai mūsų renginys buvo skirtas Lietuvos 100-osioms metinėms. Šiais metais savo renginiu „Gimtinė mano – Lietuva” minėjome artėjančią Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną.

Renginį pradėjo „Vyturio” progimnazijos mokiniai raiškiu Lietuvos himno žodžių skaitymu. Aptarę girdėtų Vinco Kudirkos žodžių prasmę, visi jį iškilmingai giedojome. Skambėjo mūsų centro mokinių ir svečių atliekamos dainos, eilėraščiai apie savo gimtinę. Išklausius poeto Justino Marcinkevičiaus eilėraščio „Tai gražiai mane augino”, tais pačiais žodžiais nuskambėjo Gyčio Paškevičiaus ir Nedos atliekama daina.

Susidomėję žiūrėjome animacinį filmą „Kadaise Lietuvoje”. Įdomus filmukas pasakojo apie Lietuvą ir jos istoriją, apie Lietuvos paukščius ir žvėris, miškus, karžygius kovojusius už tėvynę. Filme skambėjusios lietuvių liaudies senolių dainos mokiniams priminė apie taurią Lietuvos dvasią. Visus sudomino Gedimino sapnas apie geležinį vilką ir Vilniaus susikūrimo istorija. Po to skambėjo nuotaikinga lietuvių liaudies dainelė „Lietuvos šalelėj”, kurią dūdelėmis atliko „Vyturio” progimnazijos mokiniai.

Renginys baigėsi Vytauto Šiškausko atliekama daina „Čia mūsų žemė” su ekrane besikeičiančiais nuostabiausiais vaizdais apie mūsų gimtinės grožį. Visi mokiniai atsistoję mojavo mūsų centro pradinukų padarytomis vėliavytėmis, liudijančiomis apie tyrą meilę savo gimtinei Lietuvai. O bendra daina ir visų renginio dalyvių ratelis dar labiau sustiprino mūsų draugystę.

Vyr. spec. pedagogė Dalia Židonienė

Spec. pedagogė metodininkė Leonora Buitvydienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button