„GlassJazz“ grįžta į Panevėžį

Jau ketvirtą kartą Panevėžyje vyks tarptautinis meninio stiklo simpoziumas „GlassJazz’20“. Rugsėjo 23–28 d. meninio stiklo studijoje „Glasremis“ vėl kūrybiniame įkarštyje susilydys stiklas, džiazas ir medijų menas.

„Šiųmetis simpoziumas vyks sudėtingomis sąlygomis, kurias diktuoja koronaviruso grėsmė. Tačiau tai nesutrukdys panevėžiečiams ir miesto svečiams stiklo studijoje stebėti unikalų kūrybinį procesą, nes „Glasremis“ imsis visų būtinų saugumo priemonių“, – sakė Panevėžio dailės galerijos direktorius, projekto vadovas Egidijus Žukauskas.

Simpoziumo „spiritus movens“, studijos „Glasremis“ direktorius, stiklo menininkas Remigijus Kriukas į ketvirtąjį tarptautinį simpoziumą sukvietė kūrėjus iš Jungtinės Karalystės, Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Lietuvos. „GlassJazz“ jiems – tai išskirtinė galimybė būti čia ir dabar vykstančios menų sintezės dalimi, pasinerti į kūrybinius ieškojimus, eksperimentuoti ir atrasti naujas, netikėtas formas. Jei dėl galiojančių suvaržymų kuris iš menininkų negalėtų atvykti į Panevėžį, bus sudaryta galimybė dalyvauti nuotoliniu būdu ir stebėti, kaip iš jo sukurtų eskizų studijos karštyje gimsta kūrinys.

Panevėžiečiai ir miesto svečiai kviečiami stebėti simpoziumo kūrybinių dirbtuvių vyksmą nuo pat pirmos jo dienos. Smalsuoliai laukiami rugsėjo 23–27 d. nuo 7 iki 11.30 val. ir nuo 12.30 iki 16.30 val. meninio stiklo studijoje „Glasremis“ (Meistrų g. 9, Panevėžys). Grupių registracija tel. (8 45) 430 403. Simpoziumo parodos atidarymas vyks rugsėjo 28 d. 17.30 val. Panevėžio miesto dailės (Respublikos g. 3) ir Fotografijos galerijose (Vasario 16-osios g. 11).

Išskirtinis, vienintelis tokio pobūdžio Lietuvoje ir Europoje tarptautinis simpoziumas „GlassJazz“ buvo organizuotas jau tris kartus – 2014, 2016 ir 2018 m. Šis tarpdisciplininiu reiškiniu tapęs forumas siekia bendrai veiklai suburti žinomus kūrėjus, suteikiant jiems stiprią ir aukščiausius kokybės reikalavimus atitinkančią techninę bazę, kur jie gali įgyvendinti savo kūrybines idėjas, dalintis patirtimi bei pasitelkdami patrauklias formas populiarinti stiklo meną.

Nuo 2018 m. meninio stiklo studija „Glasremis“ simpoziumą rengia kartu su Panevėžio miesto dailės galerija. „Džiaugiamės bendradarbiavimu su studija „Glasremis“. Rengdami išskirtinio pasaulinio lygio meno renginį „GlassJazz“ Panevėžyje, sukuriame reikšmingą kultūros traukos įvykį vietinei ir tarptautinei auditorijai, taip garsindami savo miesto vardą Lietuvoje ir pasaulyje“, – teigė E. Žukauskas.

Pagrindiniai Panevėžio tarptautinio meninio stiklo simpoziumo „GlassJazz“ rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė.

Parengė Komunikacijos skyrius 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: