„Globalaus Panevėžio“ ambasadorė D. Simonaitienė – aktyvi pilietiškumo ugdytoja

Aktyvūs pasaulio lietuviai pristato naują projektą, skirtą pilietybės temai ir pilietiškumo ugdymui „Pilietybė“. Viena iš šio projekto dalyvių – „Globalaus Panevėžio“ ambasadorė Donata Simonaitienė.

„Mūsų tikslas – jungti Lietuvą ir diasporą pilietiškos minties pagrindu, mažinti takoskyrą tarp „mes“ ir „jie“, išplėsti pačią pilietybės sąvoką – nuo paso iki pasaulėvokos. Lietuvoje, gal tai eilinė tema, o diasporai – labai jautri. Iki šiol tam dedikuotos erdvės nebuvo, o mes manome, kad būtina apie tai kalbėti, nes pilietiškai brandūs lietuviai visame pasaulyje – tai saugi Lietuva“, – sako D. Simonaitienė.

„Pilietybė“ – iškalbingas jau veikiančios paskyros socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „LinkedIn“ pavadinimas, artimiausiomis savaitėmis žada virsti į pilietiškos minties interneto portalą Pilietybė.lt. Tokiam sprendimui penkių žmonių komandą įkvėpė vertybinė bendrystė ir sėkminga veikla, kurios rezultatai buvo įvertinti viešųjų ryšių konkurso „PR Lapės“ apdovanojimu.

„Projektas „Pilietybė“ yra dedikuota informacinė erdvė. Jos tikslas – pilietybės tematikos aktualizavimas, pilietiškumo ugdymas diasporoje ir Lietuvoje. Siekiame, kad pilietiškumas taptų kasdiene, ne vien progine ar priešrinkimine tema. Esame pasiruošę bendradarbiauti su visomis suinteresuotomis organizacijomis, žiniasklaidos priemonėmis bei pavieniais aktyvistais, tikinčiais, kad pilietinė branda padeda vienyti tautą ir kuria saugesnę Lietuvą pasaulyje“, – sako projektą įgyvendinančios VšĮ „LT Diaspora“ vadovė Lina Dusevičienė.

„Pilietybė“ komandos nariai yra gerai žinomi diasporoje asmenys: tai ekonomikos profesorius dr. Rimvydas Baltaduonis – JAV lietuvių bendruomenės tarybos narys, „Mūsų Metas DABAR“ iniciatorius ir buvęs Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) valdybos narys; profesionaliosios diasporos telkimo ir įveiklinimo projektų koordinatorė Lina Dusevičienė (Lietuva) – ilgametė tarptautinio lietuvių profesionalų tinklo „Global Lithuanian Leaders“ bendradarbė; žurnalistė ir visuomenininkė Daiva Lapėnaitė – Italijos lietuvių bendruomenės apylinkės Sardinijoje pirmininkė; lituanistinio švietimo ekspertė, „Globalaus Panevėžio“ ambasadorė Donata Simonaitienė – lituanistinės mokyklos Airijoje vadovė ir PLB Švietimo komisijos narė; prekinių ženklų strategas Vaidas Matulaitis – PLB valdybos narys, buvęs Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkas.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: