D. Simonaitienė (Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.)

„Globalaus Panevėžio“ ambasadorė D. Simonaitienė kviečia į Lituanistinio ugdymo forumą

Siekiant atkreipti Lietuvos visuomenės ir užsienio šalyse gyvenančių tautiečių dėmesį į lituanistinio švietimo užsienio šalyse svarbą, trečius metus iš eilės rengiamas Lituanistinio ugdymo forumas „Lituanistinė mokykla – įdomi, kokybiška ir aktuali!“. Renginys vyks šį penktadienį, kovo 17 d.,  nuo 15 val. LR Seime ir nuotoliniu būdu.

Pirmasis lituanistinio ugdymo forumas įvyko 2021-ųjų pavasarį. Jame buvo keliami klausimai, ar Lietuvos strateginis interesas turėtų būti, kad kuo daugiau lietuvių vaikų ir jaunimo, gyvenančių užsienyje, galėtų mokytis lietuvių kalbos? Kokią paramą reikėtų suteikti lituanistinėms mokykloms ir ar lietuvių kalba yra vertybė? Taip pat, kaip pasiekti tėvus, kurių vaikai nesilanko lituanistinėse mokyklose ir kaip sugriauti egzistuojančius lituanistinio ugdymo ir dvikalbystės mitus?

2022 m. vykusiame antrajame lituanistinio ugdymo forume apžvelgti ir įvertinti per pastaruosius metus lituanistinio ugdymo srityje atlikti darbai ir kokie pirmojo forumo deklaracijos punktai buvo paversti konkrečiais darbais. Šio forumo programoje dėmesys buvo skiriamas užsienyje gyvenančių tėvų motyvų dėl lietuvių kalbos perdavimo vaikams psichologinei analizei.

Vis dėlto, nors per pastaruosius dvejus metus dėmesys neformaliam lituanistiniam švietimui davė apčiuopiamų rezultatų, tėvų, kurių vaikai galėtų lankyti lituanistines mokyklas, tarpe dar nėra prigijusi nuomonė, kad lituanistinė mokykla yra įdomi, kokybiška ir aktuali. Būtent ši, Lituanistinių mokyklų asociacijos koordinatorės, jau 15-tus metus vadovaujančios Airijos lituanistinei mokyklai „Gintarėlis“, projekto „Globalus Panevėžys“ ambasadorės Donatos Simonaitienės mintis ir tapo trečiojo forumo programos ašimi. Siekiant dar labiau atkreipti tėvų dėmesį, šiame forume bus aptariami kūrybingiausi lietuvių kalbos mokymo būdai, metodų ir priemonių įvairovė bei kokią naudą teikia mokyklų baigimo ir kalbos lygio nustatymo pažymėjimai.

Renginį organizuoja Vytauto Didžiojo universitetas, Švietimo, mokslo ir sporto, Užsienio reikalų ministerijos, Seimo narė Dalia Asanavičiūtė, Lietuvos Respublikos ambasada JAV, Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisija, Lituanistinių mokyklų asociacija. Forumą globoja p. Diana Nausėdienė, forumo partneris — LR Seimas.

Forumo programą rasite ČIA. Renginio transliaciją bus galima stebėti LR Seimo Youtube paskyroje ČIA.  Norintys dalyvauti nuotoliniu būdu Zoom platformoje kviečiami registruotis ČIA iki kovo 16 d. 18 val.

Parengė Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: