„Globalių regionų“ seminare pristatyta Panevėžio sėkmės istorija

Praėjusią savaitę vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) ir Tauragės rajono savivaldybės organizuotame virtualiame seminare „Globali Tauragė: ar einame teisingu keliu?“ aptartos projekto „Globalūs regionai“ perspektyvos ir patirtys, pasidalinta Panevėžio sėkmės istorija komunikuojant su išvykusiais.

LSA iniciatyva „Globalūs regionai“ skirta išplėsti Lietuvos ribas integruojant išvykusius lietuvius į savo gimtojo miesto gyvenimą. Šiai dienai „Globalūs regionai“ jungia 17 savivaldybių, kurios, palaikydamos ryšį su išvykusiaisiais, buria užsienyje gyvenančių kraštiečių bendruomenes.

Renginyje dalyvavo ir galimybes išvykusiems bei planuojantiems grįžti pristatė programų „Kurk Lietuvai“ ir  „Renkuosi Lietuvą“ atstovės. Užimtumo tarnybos atstovė pasidalino darbo rinkos naujienomis bei supažindino su nauju tarnybos projektu „Gal į Lietuvą“, kurio pagrindinis tikslas – užsienyje gyvenantiems žmonėms suteikti informacijos, kas vyksta Lietuvos darbo rinkoje, supažindinti su esamomis galimybėmis.

Renginyje dalyvavusi Užsienio reikalų ministerijos ambasadorė ypatingiems pavedimams Gitana Grigaitytė supažindino dalyvius su ministerijos, kuri taip pat yra programos „Globali Lietuva“ koordinatorė, darbais derinant institucijų, dirbančių su grįžtamąja migracija, veiklą.

Renginio dalyvių diskusijoje apie tai, kas skatina išvykusius sugrįžti, akcentuota, kad esminis faktorius vis dėl to yra ne darbo užmokestis, o šeima, aplinka bei galimybės prisidėti prie savo gimtinės vystymosi.

„Neabejojame, kad užsienyje gyvenantys lietuviai įvairiais projektais galėtų pagelbėti savivaldybėms ieškant inovatyvių ir įdomių sprendimų įvairiose srityse,“ – teigė LSA direktorė Roma Žakaitienė, pakvietusi toliau plėtoti šią iniciatyvą ir prie jos jungtis daugiau savivaldybių.

Didelio susidomėjimo sulaukė Panevėžio sėkmės istorija komunikuojant su išvykusiais bei vertingu indėliu įgyvendinant įvairius projektus Panevėžio mieste. Primename, kad Panevėžys buvo vienas pirmųjų miestų, kuris prisijungė prie „Globalių regionų“ projekto. Šiuo metu Panevėžys turi 4 ambasadorius – užsienyje gyvenančius panevėžiečius – su kuriais vykdomos įvairios projektinės veiklos. Projektas „Globalus Panevėžys“ skirtas suburti po pasaulį išsibarsčiusių panevėžiečių bendruomenę, siekiant palaikyti su jais ryšius. Taip siekiama simboliškai išplėsti regiono ribas, integruojant išvykusius tautiečius į gimtojo miesto gyvenimą, suteikiant galimybę prisidėti kuriant miesto ekonominę gerovę ir kt.

Daugiau informacijos – www.globalus.panevezys.lt.

                      Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: