Globalūs panevėžiečiai diskutavo kalėdiniame susitikime

Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas priėmė projekto „Globalus Panevėžys“ dalyvius.    

„Šiandienis susitikimas įrodo, kad esate neabejingi savo miestui, aktyvūs, domitės naujovėmis, įsitraukiate į miesto gyvenimą net ir būdami svetur. Pasaulis tampa globalus, nebūtinai fiziškai turite būti čia, savo miesto gyvenime galima dalyvauti net ir būnant svetur. Drauge džiaugiamės galėdami susitikti žmones, kurie apsisprendė visam laikui iš užsienio sugrįžti į gimtąjį Panevėžį“,- sakė R. Račkauskas.

„Globalūs panevėžiečiai“ pasidalijo savo mintimis, kodėl išvyko svetur, kaip šiuo metu sekasi, kokie motyvai sugrąžino atgal į tėvynę, kokie ateities planai ir kt.   

 Neringa į Vokietiją išvyko baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą. Šiuo metu studijuoja Hanoverio muzikos, dramos ir medijos universitete, turi įvairių idėjų, pasiūlymų, kaip plėsti žmonių muzikinį ir kultūrinį akiratį ne tik Panevėžyje, bet ir visoje Lietuvoje, puoselėti klasikinę muziką.  

Justina 8 m. gyvena ir dirba Estijoje, prieš tai buvo išvykusi gyventi į Suomiją, vėliau Islandiją. Šiuo metu Justina yra viena iš Estijos lietuvių bendruomenės valdybos narių, dirba bendroje Lietuvos, Latvijos, Estijos įmonėje energetikos sektoriuje ir atstovauja Estijos įmonėms.

Jūratė Anglijoje praleido 11 metų. 2020 m. spalį sukaks metai, kai ji su dviem mažamečiais vaikais jau gyvena Lietuvoje.  

Vaidas su Rasa neseniai su trimis sūnumis sugrįžo iš Vokietijos, kur praleido 8 metus. Prieš tai šeima 5 metus gyveno ir dirbo Didžiojoje Britanijoje.

Justina  iš Didžiosios Britanijos į Panevėžį sugrįžo po 10 metų. Čia su šeima gyvena jau 2 metus, džiaugiasi savo priimtu sprendimu, skatina bei palaiko kitų sprendimą sugrįžti į atsinaujinantį Panevėžį.  

Gailius 3 metus studijuoja Olandijoje, artimiausiuose planuose – studijos JAV Masačusetso technologijų institute.  

Laurynas Olandijoje trečiame kurse studijuoja žaidimų dizainą.

Donata Olandijoje neseniai baigė studijas Mastrichto universitete, šiuo metu tęsia studijas Roterdamo universitete.  

Gabija po studijų Roterdamo universitete grįžo į Vilnių, kur po metų išvyko į Daniją. Čia ji tęsia magistrantūros studijas.

Beatričė po bakalauro studijų Lietuvoje išvyko studijuoti į Kopenhagą (Danija). Šiuo metu atlieka praktiką Dubline (Airija), pasibaigus praktikai vėl grįš į Daniją tęsti studijų.

Jokūbas 2016 m. baigęs 5-ąją gimnaziją išvyko į Škotijos Glazgo universitetą studijuoti biochemijos mokslus, liko paskutiniai studijų metų, šiuo metu rašo disertaciją.  

Globalus Panevėžys – tai projekto „Globalūs Regionai“, kurį įgyvendina Lietuvos savivaldybių asociacija, dalis. Jei esate iš Panevėžio ir dabar gyvenate užsienyje, kviečiame prisijungti prie „Globalių Panevėžiečių“ bendruomenės www.globalus.panevezys.lt. Čia galėsite užpildyti anketą, kuri padės kurti išvykusiųjų duomenų bazę, aiškintis individualius lūkesčius ir pan. Socialiniame „Facebook“ tinkle sukurta grupė „Globalūs Panevėžiečiai“ – čia galite sužinoti aktualiausias Panevėžio naujienas, talpinama informacija apie susitikimus, dalinamasi iniciatyvomis ir kt.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *