GMP darbuotojai dalyvavo tarptautinėse žaidynėse Lenkijoje

VšĮ Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos Greitosios medicinos pagalbos skyriaus komanda atstovaujama GMP vairuotojo Justino Stašio, bendruomenės slaugytojos greitosios medicinos pagalbai Justinos Gaigalaitės ir bendrosios praktikos slaugytojos-skubios pagalbos specialistės Joanos Janišauskaitės dalyvavo 10-osiose tarptautinėse žiemos greitųjų medicinos pagalbos darbuotojų žaidynėse Bielsko-Biala (Lenkijos Respublika). GMP komandą lydėjo direktorė Irena Janušonienė.

Varžybos vyko 4 dienas, jose iš viso dalyvavo 54 komandos, iš jų 10 komandų iš užsienio valstybių – dalyvavo kolegos iš Latvijos, Ukrainos, Vokietijos bei Estijos. Lenkijos GMP komandos ir dalyviai iš užsienio valstybių buvo vertinami atskirai.

Varžybų organizatoriai buvo parengę 12 ekstremalių, greitos reakcijos, komandinio darbo reikalaujančių užduočių, kuriose dalyviai išbandė savo žinias, įgūdžius ir įgijo naujos patirties. Po kiekvienos užduoties dalyviams buvo pateikti testai bei parengtos fizinės užduotys.

Pasak bendrosios praktikos slaugytojos-skubios pagalbos specialistės J. Janišauskaitės, sunkiausia užduotis buvo suteikti pagalbą anglies kasykloje po įvykusio sprogimo. Organizatoriai pasistengė, kad viskas atrodytų labai tikroviškai, – pasakojo J. Janišauskaitė. Pirmiausia reikėjo reanimuoti vieną sužeistąjį. Jam pagalba buvo suteikta per 7 min. Vėliau buvo pristatyta daugiau sužeistųjų, turėjome juos surūšiuoti atsižvelgdami į sužeidimų pobūdį ir teiktinos pagalbos skubumo lygį.

Įsimintiniausia buvo fizinė užduotis, kurią žaidynių dalyviai turėjo atlikti naktį. Ant GMP automobilio ratų reikėjo uždėti grandines, vairuotojas Justinas siauru miško takeliu atbuline eiga turėjo nuvažiuoti tam tikrą atstumą, po to komandos nariai bėgdami turėjo surinkti korteles, atlikti kitas užduotis, – prisiminė J. Janišauskaitė.

Poliklinikos komanda užėmė 37 vietą (iš 54), iš užsienio valstybių komandų – 6 (iš 10). Pirmąją vietą pelnė kolegos iš Kauno GMP.

Už pasirodymą varžybose komandos nariams įteikti pažymėjimai.

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: