Granuliniai katilai

Granuliniai patalpų šildymo katilai dabar laikomi viena pažangiausių ir ekonomiškiausių šildymo sistemų, kurias mielai renkamasi tiek individualių namų apšildymo sistemai, tiek įvairių kitų patalpų šildymui. Tokie granuliniai katilai yra lengvai prižiūrimi, o šildymo sąnaudos nėra labai didelės, todėl granuliniai katilai jau spėjo rasti savo pirkėją. Kuro granulės yra vienas iš pigiausių apšildymo žaliavų pasirinkimų, todėl šildymas granulėmis ir granuliniai katilai tapo labai patogia ir populiaria preke namų apšildymo sektoriuje.

Renkantis granulinį katilą būtina atkreipti dėmesį į šiuos svarbiausius elementus: aukštą naudingumo koeficientą ir katilo patogumą. Kuo aukštesnis gamintojo nurodytas naudingumo koeficientas, tuo bus mažesnės kuro sąnaudos. Ruošiantis įsigyti granulinį katilą būtina įsitikinti, kad katile įrengta apsauga nuo liepsnos patekimo į kuro talpyklą, kartais ji dar vadinama bunkeriu, dingus elektros tiekimui. Tai yra labai svarbus elementas, nes būtent granuliniuose katiluose yra gana didelė užsidegimo rizika.

Renkantis šildymo sistemą ir ieškant įvairių variantų, būtina įvertinti kiekvieno pasirinkimo privalumus ir trūkumus, kurie padės patogiai naudoti granulinį katilą ir išvengti didelių šildymo išlaidų, taip pat labai svarbus naudojimo saugumas ir patogi granulinio katilo priežiūra. Granuliniam katilui tinkamas kuras: šiaudų granulės, durpių granulės, saulėgrąžų lukštų granulės, medžio granulės, kietas kuras (malkos, medienos briketai, tik 30 ir 50kW katiluose). Granuliniai katilai gali būti automatizuoti arba ne. Automatizuotas darbas leidžia tiksliai valdyti katilo ir karšto buitinio vandens temperatūrą, patalpų temperatūros reguliavimą ir kitas funkcijas. Granuliniam katilui įrengti reikalinga didesnė katilinės patalpa, nes granuliniams katilams reikia įrengti bunkerį granulėms ir jį nuolat, reguliariai pildyti. Pilnai pripildytas granulių bunkeris ir tinkamai nustatytas šildymo režimas leis kelias dienas pamiršti apie šildymo rūpesčius ir neiti į šildymo patalpą, nes temperatūra bus savaime palaikoma, todėl šeima galės susiplanuoti išvyką ar laiką skirti kitiems užsiėmimams.

Nors granulinio katilo įrengimo kaina yra nemaža, tačiau toks katilas atsiperka ir leidžia sutaupyti pinigų kurui ir šildymui. Vienas iš didžiausių granulinio katilo privalumų – ilgaamžiškumas, nes šie katilai yra labai patvarūs ir patikimi, gerai prižiūrimi gali tarnauti ilgą laiką. Granuliniai katilai skatina ekologiją, nes šilumai pagaminti naudojamos tik ekologiškos medžiagos. Granuliniuose katiluose pasirinktinai dega aplinkai nekenksmingi šiaudai, žemės ūkio kultūrų ar medžio granulės. Joms sudegus, gauti pelenai gali būti panaudojami kaip ekologiška trąša žemės ūkyje. Granuliniai katilai gali būti ir kombinuoti, t.y. kai yra atskira pakura kietajam kurui (malkoms).

Patogumą galima užtikrinti ir šiuolaikinėmis priemonėmis, nes granulinius katilus galima valdyti internetu ir jo veikimą reguliuoti iš visų pasaulio kampelių, taip nereikės rūpintis ar katilas veikia tinkamai ir ar neužgeso. Tinkamai parinktas, sumontuotas ir eksploatuojamas granulinis katilas padės sumažinti šildymo kaštus. Tai saugus ir efektyvus būdas apšildyti įvairaus dydžio patalpas išlaikant pakankamai aukštą komforto lygį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: