Graži idėja – oro balionų švente paminėti istorinę sukaktį

Ar žinojote, kad 1932 metais rugsėjo 25 dieną netoli Daugėliškio esančiame Pajurgiškės kaime  nusileido 20-tųjų Gordono Beneto oro balionų lenktynių nugalėtojai amerikiečiai Thomas G. W. Settle ir Winfield Bushnell. Pakilę iš Bazelio Šveicarijoje, jie per 41 val. 20 min nuskrido 1550 km ir pasiekė pasaulio rekordą. Gordono Beneto oro balionų lenktynės yra seniausios ir prestižiškiausios oro balionų lenktynės pasaulyje, prasidėjusios 1906 m. Paryžiuje ir besitęsiančios iki šiol. Daugėliškio krašto bendruomenė ir jos vadovė bei pagrindinė idėjų kūrėja Indrė Gruodienė sumanė 2022 metais paminėti šio nusileidimo 90-metį ir kviesti Lietuvos oreivius Ignalinos rajone organizuoti didelę ir įspūdingą oro balionų šventę.

Kovo 3 dieną tai ir buvo aptarta  savivaldybėje. Ignalinoje svečiavosi Oreivystės centro vadovas Romualdas Bakanauskas, centro atstovai Aurimas Vengrys ir Giedrius Leškevičius. Oreiviai su džiaugsmu priėmė Indrės Gruodienės idėją ir sakėsi esą sužavėti jos dideliu noru ir pastangomis. Jų manymu, tokia šventė tikrai galėtų būti ir laiko jai pasirengti bei išspręsti visus techninius niuansus yra užtektinai. Kalbėta apie tai, kad renginio centrą reikėtų daryti Ignalinos mieste su savaitgalio koncertu. Ignalinoje būtų planuojamas ir oro balionų įgulų narių bei svečių maitinimas, nakvynė. Pakilimui labai tiktų Ignalinos aerodromo teritorija, o nusileidimui – Daugėliškio apylinkės. Viskas priklausys nuo oro ir vėjo krypties. Minėta, kad 3-4 dienų renginyje galėtų būti apie 20 balionų ir apie 100 svečių. Oreiviai siūlė daryti skydžius su sportiniais ir pramoginiais elementais, taip pat galima pagalvoti ir apie išankstinį bilietų pardavimą apžvalginiams skrydžiams.

„Savivaldybei viskas yra įdomu, kas  nauja, dar neišbandyta ir nematyta šiame krašte. Šis renginys tikrai patrauklus, tačiau ir nepigus. Mes dar turime nemažai laiko viską apmąstyti, pagalvoti apie projektus, surasti rėmėjų…“,– sakė savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė. Renginiu taip pat domėjosi mero patarėjas Stasys Butkūnas, Turizmo informacijos centro direktorė Marija Garejeva. Indrės Gruodienės manymu, reikėtų organizuoti ne tik Gordono Beneto varžybų sukaktį, bet ir renginių ciklą “Prancūziškos dienos Daugėliškio krašte”, nes tokių sąsajų tikrai yra. Apie tai jau kalbėta ir su Prancūzijos ambasada. 

Pagrindiniai aptarti trukdžiai – tai draudimas skraidyti pasienio ruože ir atominės elektrinės apsauginėje zonoje, taip pat oro erdvės stebėjimo posto teritorijoje. Tačiau, kaip sakė Aurimas Vengrys, didelis patrauklumas yra tai, kad Ignalinos rajonas visai neskraidyta erdvė, o daugelį užsienio pilotų buvimas šalia minėtų objektų, ypač netoli Europos Sąjungos sienos,  gali intriguoti.  A. Vengrys pažadėjo parengti renginio koncepciją, preliminarią programą ir biudžetą.

Parengė Lina Kovalevskienė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: