L. Kovalevskienės nuotr.

Gražiausi Ignalinos krašto vaizdai nuotraukų parodoje

Gruodžio mėnesį Ignalinos krašto muziejus pradėjo gražiu meniniu akcentu ir kvietė pasidžiaugti puikia ignaliniečio, gamtos fotografų klubo ,,Žalias skėtis“ nario Petro Bilkio kūrybos paroda. Pačiam autoriui ši paroda – tai tarsi džiugus sugrįžimas. Puikiomis nuotraukomis kraštą garsinęs fotografas kurį laiką buvo kiek atsitraukęs nuo savo didžiojo pomėgio, dirbo statybose. Prieš kelis metus, sulaukęs pensinio amžiaus,  vėl nėrė į šią veiklą, kurią pats vadina tikru narkotiku.

Ši paroda, kaip autorius pasakoja, gimė neplanuotai, draugai padėjo, paskatino. Eksponuojamos ir jo naujausios, ir ankstesnių metų nuotraukos, spalvotos ir juodai baltos. Tai vis mylimo krašto kraštovaizdžiai įvairiais metų laikais. Tai ir paslaptingi ežerų vandenys, ir tylūs balti žiemos laukai,  ryškiai rausvos rytų žaros ar auksiniai šilti saulėlydžiai. Pastebimas ir baltas lelijos žiedas, ir lengvas pienės pūkas…

Petras Bilkis sako, kad apie fotografiją gali dvi, tris paras pasakoti. Jam patinka būti gamtoje, patinka kaimas, miškų, ežerų, upelių grožis. Ir nuotraukose stengiasi tą grožį meniniame mirksnyje užfiksuoti. Pasakojo, kaip keliasi trečią, ketvirtą valandą, kad pamatytų patį  gamtos stebuklingo budimo vyksmą. Kai kada miške šernai prabėgdami išgąsdina ar gervė praskrisdami surėkia visai šalia… Visokių nuotykių jam yra nutikę. Kai kada kartu ir žmoną pasikviečia, kaip pats juokauja, dėl techninės pagalbos. Žmonai yra dėkingas už kantrybę ir užuojautą reiškia visoms fotografų žmonoms. ,,Jei vyras fotografas, tai pinigus slėpkit, ale vis tiek nepaslėpsit…“,– gražia tarmiška šneka juokus vis beria Petras.

Petras Bilkis gimė 1957 m. rugsėjo 5 d., vaikystė prabėgo Zarasų rajone, mokėsi Antalieptės vidurinėje mokykloje. Kurį laiką yra dirbęs Aukštaitijos nacionaliniame parke.  Fotografija domisi nuo 1971 m. Kaip pasakojo jo bičiulis fotografas Algis Jakštas, tuomet juos, kelis jaunus vaikinukus į savotišką klubą subūręs fotografavimo paslapčių mokė jau anapilin iškeliavęs Mamertas Krapauskas. Per dešimtmečius keitėsi ir fotografavimo technika. Anksčiau nemokėjęs naudotis kompiuteriu, dabar Petras Bilkis turi du ir be jų jau neįsivaizduoja savo darbo. Na, o ši paroda jam bus kaip geras paskatinimas. Ignalina lauks naujų fotografo prisistatymų.

Parodoje skambėjo Tomo Kochankos saksofono muzika. Petrą Bilkį sveikino ir gražaus kūrybos kelio linkėjo jo šeima, artimi žmonės, draugai bei fotografų klubo bičiuliai. Už nuostabią parodą dėkojo Ignalinos krašto muziejaus direktorė Renata Veličkienė. Ji įteikė ir muziejaus, ir savivaldybės atminimo dovanėles. Vieną nuotrauką autorius dovanojo muziejui.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: