Greitosios pagalbos stotis savo bazę papildė šiuolaikiškais medicinos prietaisais

Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stotis nelaimės ištiktiems žmonėms arba staiga susirgusiems  nuo šiol galės suteikti dar efektyvesnę skubiąją pagalbą. Greitosios medicinos pagalbos autmobiliai, vykstantys pas ligonį ar į įvykio vietą, papildyti nauja šiuolaikiška medicinos įranga – defibriliatoriais.

„Galime tik pasidžiaugti, nes pas pacientus medikai į pagalbą vyks „apsiginklavę“ nauja, Europos gaivinimo tarybos rekomendacijas atitinkančia gaivinimo įranga – defibriliatoriais. Šie prietaisai naudojami, jeigu pacientui sustoja širdis, įvyksta širdies priepuolis, sutrinka širdies ritmas. Tikimės, jog nauji pirkiniai padės mūsų specialistams dar saugiau ir veiksmingiau atlikti paciento gaivinimo funkciją ir išgelbėti ne vieną gyvybę,“ – informavo VšĮ „Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stotis“ direktorius Vilius Mitka.

Medicininis gaivinimo metodas – defibriliacija – reiškia širdies skilvelių arba prieširdžių virpėjimo pašalinimą, paveikus širdį tiesiogiai arba per krūtinės ląstą vienkarčiu trumpu elektros impulsu. Kartu su defibriliacija, reanimuojant pacientą yra atliekamas gaivinimas, sukeliant dirbtinį kvėpavimą. Tai – visiems pažįstamas gaivinimo metodas „burną į burną“.

Naujasis prietaisas – neatskiriamas būtinąją pagalbą teikiančio specialisto pagalbininkas. Šie novatoriški, sumanieji medicinos prietaisai išsiskiria ne tik mažu dydžiu, lengvumu ir veiksmingumu, bet ir funkcijų įvairove. Naujieji defibriliatoriai yra įgalinti visus gaivinamo paciento duomenis (būklė, būklės pasikeitimas, kvėpavimas, širdies dažnis) automatiškai perkelti ir nusiųsti į GMP automobilius, ligonines arba gydymo centrus, o gaivinantis medikas gali rūpintis išimtinai paciento sveikata ir saugiu pervežimu. Atvykstančio paciento būklė jau bus preliminariai numanoma prieš patenkant į ligoninės priėmimo skyrių ir gydytojai galės tinkamai pasirengti tolesnės skubiosios pagalbos teikimui, pasiruošti reikalingą įrangą ir priemones.

2012 m. Panevėžio greitosios pagalbos personalui pavyko reanimuoti 29 pacientus, 2013 metais – 36, 2014 metais – 54. VšĮ „Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stotis“ ekipažai šiais metais į iškvietimus vyko 12579 kartus. Reanimacijos prireikė 26 pacientams, aštuoniems iš jų reanimacija buvo sėkminga. Pacientui teikiant būtinąją pagalbą naudojami medicinos prietaisai tiesiogiai įtakoja teikiamų paslaugų kokybę ir išgelbėtų gyvybių skaičių. Į šiuolaikišką medicinos įrangą, įsigyjant 5 defibriliatorius su monitoriais, įstaiga investavo 68,770 tūkst. Eur.

Kita naujovė, kurią turėjo pastebėti panevėžiečiai – tai pasikeitusi greitosios medicinos pagalbos ekipažų apranga. „Kokybiški darbo drabužiai yra svarbus būtinąją medicinos pagalbą teikiančio specialisto profesionalumo garantas. Panevėžio miesto GMP stoties darbuotojai išsiskiria ryškia raudonai oranžinės spalvos profesine apranga, kuri atitinka harmonizuoto Europos standarto reikalavimus darbo drabužiams“, – sakė Vilius Mitka.

Ryškiaspalvė apranga atlieka ne tik intensyvaus matomumo funkciją tiek šviesiu, tiek tamsiu paros metu, padeda aplinkiniams žmonėms lengviau pastebėti medikus bei GMP vairuotojus. Nauji darbo drabužiai puikiai saugo nuo visų gamtinių grėsmių dirbant lauko sąlygomis (vandens, vėjo, saulės spindulių), nevaržo judesių. Naujais darbo drabužių komplektais tiek vasarai, tiek žiemai, bei specialiais neslystančiais, dviejų sluoksnių padais batais aprūpinti visi Panevėžio miesto GMP stoties darbuotojai, teikiantys būtinąją medicinos pagalbą.

Greitosios medicinos pagalbos darbuotojų darbo specifika itin pavojinga ir dinamiška, jie vyksta į iškvietimus ir dieną, ir naktį, todėl yra labai svarbu pasirūpinti, kad GMP darbuotojo dėvima apranga iš tiesų apsaugotų jį nuo išorinių veiksnių, galinčių pakenkti darbuotojo saugumui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: