Grikių lukštų pagalvės – ne tik patogios, bet ir naudingos sveikatai

Grikių lukštų pagalvės pasaulyje naudojamos jau ilgą laiką – pirmieji jų vertę pastebėjo senovės kinai bei japonai, kurie dar ir dabar šias pagalves laiko tradiciniu patogumu. ,,Sobagara“ (jap. ,,grikių lukštai“) vadinamų pagalvių galima rasti net ir prabangiausiuose Japonijos viešbučiuose, o ir Vakarų šalyse jos jau atrado savo pirkėjus. Iš lėto ekologiškumo, tvarumo ir sveikos gyvensenos simboliu tampančios pagalvės patraukia savo natūralumu ir galbūt netgi kiek netikėtu vieno populiariausių lietuviškų augalų panaudojimu.

Kodėl grikių lukštai?

Būtent natūralumas visų pirma ir skatina vartotoją įsigyti šią pagalvę, pagamintą iš gamtinių, o ne dirbtinių išteklių. Ši tvari medžiaga gali tarnauti netgi 10-15 metų nesusidėvėdama, nekeisdama savo struktūros ir prarasdama vos kelis procentus pirminio tūrio. Grikių lukštų pagalvės įvairiapusiškai padeda užtikrinti komfortišką miegą: jų aukštį ir minkštumą galima reguliuoti papildant ar sumažinant lukštų kiekį, o tokia biri sudėtis užtikrina prisitaikymą prie individualių galvos, sprando ir kaklo linkių. Šis gaminys sukuria patogią atramą, kas leidžia didesnį atsipalaidavimą viso kūno raumenims. Kitas unikalus pagalvės privalumas – apsauga nuo prakaito. Tarpai tarp lukštų didina oro pralaidumą, todėl kūnas nuolatos išlieka vėsus. Būtent šie pagalvės bruožai taip pat sumažina ir galvos skausmus, migreną, gali padėti atsikratyti knarkimo, redukuojasi nemigos tikimybė. Visa tai paaiškinama jau minėta grikių ,,galia“ – palankių sąlygų atsipalaidavimui sukūrimu, dėl to šis gaminys ne tik patogus, bet ir turintis terapinę paskirtį. Grikių pagalvės taip pat patiks alergiškai jautriems žmonėms, nes jose nesiveisia dulkių erkutės. Dėl savo kietos ir nemaistingos struktūros grikiai nėra patrauklūs šiems kenkėjams, tad nereikės baimintis dėl jų veisimosi. 

Grikių lukštų pagalvės – medicininės priemonės statusą turintis gaminys

Grikių lukštų pagalvės apsaugo ar padeda išgyti net ir nuo rimtesnių sveikatos problemų. Viena jų – pragulos, dažniausiai atsirandančios mobilumą praradusiems ligoniams. Tokius odos pažeidimus sukelia spaudimas bei trintis tarp kūno ir čiužinio ar pagalvės. Būtent dėl to grikių pagalvė yra rekomenduojama sveikatos specialistų kaip pragulų profilaktikos priemonė.

https://mediplius.lt/reabilitacijai/grikiu-lukstu-pagalves/


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: