Asociatyvi nuotr.

Gripas guldo į patalą

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis siekė 62,8 atvejo 10 tūkst. gyventojų, ankstesnę savaitę (kovo 7–13 d.) šis rodiklis buvo mažesnis (50 atvejų 10 tūkst. gyventojų).

NVSC duomenimis, praėjusią savaitę didžiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis užfiksuotas Telšių apskrityje, mažiausias – Utenos apskrityje.

Per savaitę sergančiųjų gripu skaičius išaugo daugiau nei 3 kartus. Kovo 14–20 d. Lietuvoje nustatyti 234 gripo atvejai, ankstesnę savaitę gripas buvo diagnozuotas 61 asmeniui.

Praėjusią savaitę Lietuvos ligoninėse gulėjo 16 gripu sergančių pacientų: 15 iš jų priklausė 0–17 metų amžiaus grupei. Intensyvios terapijos skyriuje nebuvo gydomas nė vienas asmuo.

2021 metų 11-ą savaitę bendras Lietuvos gyventojų sergamumo rodiklis buvo 14 atvejų 10 tūkst. gyventojų,  šiemet tuo pačiu metu – kur kas didesnis – 62,8 atvejo10 tūkst. gyventojų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2022 m. 10-ą savaitę 334 ėminiai, paimti COVID-19 ligai nustatyti, buvo tirti ir dėl gripo viruso. Dvejuose ėminiuose buvo rastas gripo virusas.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, Europoje 9-ą šių metų savaitę iš 68 218 mėginių, imtų gripo virusui nustatyti, 5 851 buvo teigiamas (A tipo gripas sudarė 99 proc.,  B tipo – 1 proc.).

NVSC primena: kas yra gripas ir kaip nuo jo apsisaugoti?

Gripas yra liga, kurią sukelia gripo virusas ir kuri pasireiškia karščiavimu, sausu kosuliu, gerklės, galvos ir raumenų skausmu, nuovargiu ir silpnumu.

Tarp žmonių gripo virusas plinta oro-lašeliniu būdu, t. y. nuo sergančio žmogaus, šiam kosint, čiaudint, kalbant. Greičiausiai infekcija plinta mažose prastai ventiliuojamose patalpose, dulkėmis užterštose patalpose, todėl jas būtina nuolat vėdinti ir valyti. Gripas pavojingas dėl sunkių komplikacijų, tokių kaip plaučių uždegimas, akių uždegimas, sinusitas, miokarditas, encefalitas, meningitas ir kt.

Gripo sezonas vis dar tęsiasi, todėl ir toliau itin svarbu:

  • Kuo dažniau plauti rankas su muilu ir vandeniu.
  • Neplautomis rankomis neliesti burnos, nosies ir akių.
  • Kuo dažniau vėdinti patalpas ir jas valyti drėgnuoju būdu.
  • Laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo higienos (kosint ar čiaudint svarbu užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausia alkūnės linkyje)).
  • Pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius ir avalynę.
  • Nuolat stiprinti savo sveikatą – grūdintis, laikytis sveikos mitybos, fizinio aktyvumo rekomendacijų.

NVSC informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: