Pixabay nuotr.

Gripas pamažu traukiasi

Panevėžio visuomenės sveikatos centras (toliau – Centras) informuoja, kad Panevėžio apskrityje jau trys savaitės iš eilės mažėjo sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI).

2015 m. 15-ąją savaitę gripu sirgo 21 Panevėžio apskrities gyventojas, kai 16-ąją – 14. Praėjusią savaitę (balandžio13-19 d.) bendras sergamumas gripu ir ŪVKTI Panevėžio apskrityje siekė 47,91 atv./10 tūkst. gyv., kai 15-ąją šių metų savaitę šis rodiklis buvo 48,37 atv./10 tūkst. gyv. Mažiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI pastarąją savaitę registruotas Panevėžio rajone (21,60 atv./10 tūkst. gyv.), didžiausias – Panevėžio mieste (59,90 atv./10 tūkst. gyv.).

Nors 2014-2015 m. gripo sezonas eina į pabaigą, tačiau Panevėžio apskrities asmens sveikatos prežiūros įstaigos apie gripu ir ŪVKTI susirgusius asmenis teikia ištisus metus.

Nuo 40-osios praėjusių metų savaitės iš Panevėžio apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigų Centras renka duomenis apie dėl gripo hospitalizuotus asmenis. Centro duomenimis, Panevėžio apskrityje balandžio 6-12 d. dėl gripo hospitalizuotų asmenų nebuvo registruota, praėjusią savaitę hospitalizuoti 3 asmenys, iš jų 1 – iki 2 m.

Panevėžio apskričiai 2014-2015 m. gripo sezonui skirta 9318 sezoninio gripo vakcinos dozių, kurios naudojamos rizikos grupių asmenų skiepijimui: 65 m. ir vyresniems asmenims; nėščiosioms; asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais; sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams. Centro duomenimis, per šį gripo sezoną buvo sunaudota 96 proc. sezoninio gripo vakcinos dozių (8953).

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: