Grįžta UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybos: bilietai šluojami, Panevėžyje renkasi treko žvaigždės

Po trijų savaičių pertraukos grįžta Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) dviračių treko Čempionų lygos kovos, žadančios nesuvokiamo greičio ir specialiųjų efektų šventę. Lapkričio 27 d. Panevėžio „Cido“ arenoje 72 olimpiniai, pasaulio čempionai leisis į kovą dėl įspūdingo pusės milijono eurų prizinio fondo, o prestižinio turnyro antrajame etape su Lietuvos sporto mėgėjais ketina atsisveikinti dviračių treko karalienė Simona Krupeckaitė. Organizatoriai džiaugiasi dideliu susidomėjimu, mat bilietai vienoje iš pardavimo platformoje šią savaitę yra šluojami: likus dienai iki varžybų, liko vos šimtas paskutinių bilietų.  

Po intensyvaus pasiruošimo, kurio metu buvo montuojama įspūdinga, beveik 80 tonų sverianti technika, penktadienį „Cido“ arenoje renkasi ir startams ruošiasi 72 geriausi pasaulio dviračių treko atletai. Į Lietuvą atskrido visi pirmajame etape Maljorkoje pasirodę dviračių sportininkai, tarp kurių yra S. Krupeckaitė (11 vieta, 9 taškai bendroje sprinto įskaitoje), geriausią rezultatą iš lietuvių turinti Olivija Baleišytė (3 vieta, 28 taškai ištvermės kategorijoje) ir Vasilijus Lendelis (8 vieta, 13 taškų bendroje sprinto įskaitoje). Lyderių marškinėlius Panevėžyje dėvės sėkmingiausiai praėjusiame etape pasirodę sprinto kategorijos lyderiai olandas Harrie Lavreysenas (37 taškai) ir vokietė Emma Hinze (37 taškai), o ištvermės kategorijoje pirmauja Corbinas Strongas (40 taškų) ir britė Katie Archibald (33 taškai).

„Tikimės didžiulio palaikymo ir nuostabios atmosferos. Tai bus tikra šventė ir aukščiausio lygmens renginys Panevėžiui“, – teigė S. Krupeckaitė, kuriai „Cido“ arenoje už pergales ir šalies garsinimą dėkos susirinkę sporto mėgėjai bei garbingi svečiai.

Bilietai – šluojami, liko paskutiniai 100-as

Nors dviračių trekas nėra pati populiariausia sporto šaka Lietuvoje, tačiau bilietų pardavimai maloniai nustebino renginio organizatorius. Paskutinę savaitę iki renginio bilietų platformoje „Tiketa“ UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybų renginys buvo nepralenkiamas pagal populiarumą ir bilietų pardavimus, įveikęs žinomų šalies atlikėjų koncertus. Šiuo metu yra likę tik paskutiniai 100-as bilietų.

„Paskutinė savaitė pranoko visus lūkesčius. Smagu, kad mūsų sportininkus palaikys pilna arena, planuojame užpildyti visas arenoje žiūrovams skirtas 3000 vietų. Tai bus kur kas daugiau nei sporto varžybos – šou dalis prilygs aukščiausio lygio koncertams“, – kalbėjo Lietuvos organizacinio komiteto vadovas Tomas Inčikas.

„Tokio renginio Lietuvoje laukėme labai ilgai. Nesitikėjome tokio žiūrovų susidomėjimo – tai įrodo, kad lietuvius galima sudominti dviračių treku ir organizatoriai pasirinko tinkamą renginio koncepciją sportinį meistriškumą ir trumpą formatą sujungdami su šou elementais. Pagaliau dviračių sportas sulauks tokio dėmesio, kokio yra vertas ir kokio jis sulaukia kitose pasaulio šalyse. Apsilankę UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybose, žiūrovai tikrai nenusivils: visų laukia išskirtinė šventė, net trijų Lietuvos dviratininkų startai ir įsimintina akimirka, skirta padėkoti S. Krupeckaitei už daugiau nei įspūdingą ilgametę sportinę karjerą“, – kalbėjo Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) generalinis sekretorius Stasys Petrauskas.

„Cido“ arena yra vienintelė Baltijos šalyse, turinti olimpinio standarto dviračių treką. Čia 2012 m. sėkmingai buvo suorganizuotas Europos dviračių čempionatas.

Kas laukia Panevėžyje?

Kaip ir kiekviename iš penkių UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybų etapų, žiūrovų laukia ta pati programa. Olimpiniai, pasaulio čempionai ir rekordininkai (vyrai ir moterys) kovos dviejose kategorijose: sprinto (sprinto ir keirino rungtys) ir ištvermės (skrečas ir eliminavimas). Pirmosios varžybas atidarys moterys, kurios pradės intriguojančias sprinto varžybas. Vėliau į trasą išvažiuos vyrai, kurie varžysis keirino rungties kvalifikacijoje, o netrukus po to prasidės vyrų skrečo rungtys. Per beveik tris renginio valandas žiūrovai galės mėgautis viena po kito einančiomis rungtimis, specialiaisiais vaizdo ir garso efektais. Renginio nuotaiką palaikys ir tribūnas užves charizmatiškasis vedėjas Rolandas Mackevičius, o komentatorius Vytautas Mikaitis žiūrovus supažindins su dviračių treku.

UCI dviračių treko Čempionų lygos antrojo etapo kovos Panevėžio „Cido“ arenoje prasidės lapkričio 27 d., 19.00 val. Bilietus platina „Tiketa“.

UCI dviračių Čempionų lyga (angl. UCI Track Champions League) – intriguojančios naujos kartos prestižinės dviračių treko varžybos su šou elementais, kuriose dėl pusės milijono eurų prizinio fondo varžosi geriausi pasaulio treko atletai, o žiūrovai mėgaujasi specialiaisiais garso, šviesų efektais bei unikalia naujo formato renginio patirtimi. Lapkričio 27 d. treko Čempionų lygos varžybų aistras galės išvysti ir Lietuvos sporto mėgėjai, mat antras iš penkių naujo formato varžybų etapų bus surengtas vienintelėje Baltijos šalyse olimpinio standarto dviračių treką turinčioje Panevėžio „Cido“ arenoje. Bilietus į renginį platina tiketa.lt. Lapkritį ir gruodį penkiuose Čempionų lygos etapuose, kurie jau įvyko Maljorkoje, netrukus startuos Panevėžyje, o vėliau nusikels į Londoną ir Tel Avivą, 72 tituluočiausi treko sportininkai, tarp kurių ir pasaulio rekordininkė, čempionė S. Krupeckaitė, 2020 m. Europos čempionato bronzos medalininkas V. Lendelis ir perspektyvioji O. Baleišytė, kovoja dėl įskaitinių taškų treko sprinto ir ištvermės kategorijose. Čempionais taps ir prizinį fondą susižers visuose etapuose daugiausia taškų surinkę dviratininkai (-ės). Planuojama, kad novatoriško formato varžybos prie TV ekranų sutrauks daugiau nei 150 mln. žiūrovų visame pasaulyje.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: