Gyčio Norvilo poezijos ir Arkadijaus Gotesmano perkusijos pokalbis

Rugsėjo 21 d. 17.15 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks ypatingas renginys – poezijos ir muzikos sintezė „AKLA VALTIS: iš slaptų sodininko užrašų“. Tai abejingų nepaliksiantis poetinis vyksmas, kurio metu poeto Gyčio Norvilo eilės kalbasi su perkusininko Arkadijaus Gotesmano atliekama muzika.

Gytis Norvilas – poetas, vertėjas, eseistas. Nuo 2014 m. kultūros savaitraščio „Literatūra ir menas“ vyriausiasis redaktorius. Išleidęs 4 poezijos rinkinius. „Poezija turi būti aitri, nepatogi, turi erzinti, neduoti ramybės nei pačiam autoriui, nei skaitytojui, nei pačiai kalbai. Turėtų ir guosti, turi guosti, priglausti, o guosti gali, mano supratimu, tik atimdama paskutinę viltį, kitaip tariant iliuzijas, fantomus, kurie daugina kančią. Turiu pasakyti ir tai, jog nežinau, ar esu poetas, tai visai man nesvarbu, nenoriu to sureikšminti ir susireikšminti,“ – sako Gytis Norvilas.

Arkadijus Gotesmanas – vienas išradingiausių ir produktyviausių Lietuvos džiazo kūrėjų, universalus perkusininkas, kompozitorius, performeris, avangardinio džiazo, šiuolaikinės muzikos atlikėjas, scenarijų autorius… Menininkas groja ne tik džiazą, bet ir naujausią akademinę muziką, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, rengia projektus su šokėjais. „Man patinka kurti, atrasti, man patinka viskas, kas vadinasi gera muzika, geru kinu, teatru ir džiazu,“ – sako Arkadijus Gotesmanas.

„Akla valtis“ – tai tam tikra išvarymo iš rojaus sodo, Nojaus mito interpretacija, aidas, patirto tvano, potvynio refleksija. Pirmą kartą šis poetinis perkusinis vyksmas skambėjo šių metų „Poezijos pavasario“ renginyje.

Kviečiame!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: