Gyvenimas – ir džiugesys, ir skausmas kartu

Šie žodžiai, taikliai pabrėžiantys humoro ir aktualios problematikos dermę jos kūryboje, priklauso rašytojai Vytautei Žilinskaitei, kuri 2015 metų gruodžio mėnesį minėjo 85-ąją gimimo sukaktį.

Per 55 kūrybinio darbo metus Vyt. Žilinskaitės plunksnai pakluso apysakos, pasakos, apsakymai, pjesės, humoreskos, romanai. Ypač dažnai kūrinių herojais tapdavo vaikai. Rašytojai įdomus ir suprantamas mažųjų pasaulis, ji pasakoja apie vaikystės problemas neslėpdama aštrių kampų, kalba linksmai, bet kartu ir rimtai, reikliai. Todėl vaikams Vyt. Žilinskaitės kūryba ir įdomi, ir reikalinga.

Minėdami rašytojos jubiliejų, „Žemynos“ progimnazijoje organizavome literatūrinę viktoriną 6 ir 7 klasėms. Mokiniams pasiruošti padėjo lietuvių kalbos mokytojos Dalia Liorančienė ir Lina Žukauskienė. Klasių komandos ruošė namų darbus – prisistatymus: inscenizavo rašytojos kūrinius, rinko ir pristatė lietuvių humoristinę tautosaką, raiškiai skaitė. Rungdamiesi mokiniai atsakinėjo į viktorinos klausimus iš Vyt. Žilinskaitės biografijos, minė mįsles, turėjo atspėti kūrinių autorių ir pavadinimą, teisingai sudėti Lietuvos himno ir įvairių eilėraščių žodžius, įvardinti rašytoją pagal portretą. Varžymasis vyko aistringai ir aktyviai, o nugalėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiaisiais prizais. Tačiau pralaimėjusių nebuvo, nes dalyviai praturtėjo žiniomis ir įspūdžiais. Galbūt ateityje, pamatę bibliotekoje Vyt. Žilinskaitės knygą, nepraeis abejingai pro šalį.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Lina Žukauskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: