Gyventojus ragina suskubti pasiskiepyti stiprinamąja COVID-19 vakcinos doze

LR Sveikatos apsaugos mkinisterija primena, kad šių metų lapkritį buvo pakeistas galimybių paso galiojimo algoritmas: gruodžio 28 d. galimybių pasas nustos galioti tiems gyventojams, kurie skiepijosi prieš daugiau nei 7 mėnesius (210 dienų).

Visi nurodyti asmenys, taip pat ir kiti Lietuvos gyventojai turėtų suskubti pasiskiepyti stiprinamąja vakcinos doze (tai bus trečioji vakcinos dozė pasiskiepijusiems „Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcinomis arba antroji pasiskiepijusiems „COVID-19 Vaccine Janssen“). Pagal pilną vakcinacijos schemą vakcinuoti ir persirgę gyventojai, nepriklausomai nuo skiepijimo ir persirgimo eiliškumo, šiuo metu nėra skiepijami sustiprinančiąja vakcinos doze.

„Mokslininkų duomenimis, atsparumą omikron ir kitoms COVID-19 atmainoms labiausiai didina vakcinacija, todėl kviečiame Lietuvos gyventojus nedelsti – skiepytis stiprinamąja doze galima praėjus 3 mėnesiams po pasiskiepijimo pagal visą skiepijimo schemą“, – atkreipia dėmesį Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

„Suprantame, kad kintantys reikalavimai įneša tam tikros sumaišties, tačiau ne Vyriausybė, o virusas – jo plitimo greitis, pavojus medikams ir visiems mums – lemia vienus ar kitus sprendimus. Mūsų saugumas – bendra mūsų visų atsakomybė“, – pažymi Vyriausybės kanclerė.

Primename, kad pasiskiepyti pirmą kartą arba gauti stiprinamąją COVID-19 vakcinos dozę gyventojai gali užsiregistravę internetu www.koronastop.lt arba telefonu 1808. Pasiskiepyti taip pat galima ir kai kuriose sveikatos priežiūros įstaigose pas šeimos gydytoją. Norintiems sužinoti, ar pasirinkta asmens sveikatos priežiūros įstaiga vykdo skiepijimą nuo COVID-19, rekomenduojame kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigos registratūrą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: