Pixabay nuotr.

Holistinės ir tradicinės odontologijos palyginimas

Holistinis gydymas – sąvoka, kurią išgirstame vis dažniau. Holistinio pobūdžio gydymas taikomas įvairiausiose srityse – nuo odontologijos ar psichoterapijos iki lėtinio skausmo arba netgi vėžinių susirgimų gydymo. Holistinio gydymo esmė – vertinti žmogaus kūną kaip visumą ir siūlyti efektyvius gydymo metodus, kurie pasitarnauja ne tik vienos srities, bet viso organizmo labui. Nors holistiniai gydymo metodai tikrai nėra naujiena, tačiau, rodos, tik dabar žmogus pradėjo suprasti šio požiūrio vertę. Pavyzdžiui, susidūrus su tam tikromis burnos ertmės problemomis, vis daugiau žmonių mieliau renkasi odontologus, kurie atstovauja ne tradicinę, o holistinę odontologijos kryptį. Visgi, nemažai žmonių vis dar abejoja, ar holistiniu požiūriu paremti odontologijos metodai tikrai gali išspręsti dantų problemas lygiai taip pat efektyviai, kaip laiko patikrinti tradiciniai metodai. Palyginkime holistinę ir tradicinę odontologiją ir viską išsiaiškinkime.

Pagrindiniai savybės, būdingos tradicinei odontologijai 

Tradicinėje odontologijoje pagrindinis dėmesys yra skiriamas dantų, dantenų ir burnos ertmės audinių priežiūrai, diagnostikai bei gydymui. Pagrindinis tikslas, kurio siekia tradicinę odontologiją atstovaujantis gydytojas – atkurti nepriekaištingą burnos sveikatą ir puikias dantų funkcijas taikant mokslu pagrįstas praktikas bei nusistovėjusius, laiko patikrintus gydymo metodus. Tradicinę odontologijos kryptį atstovaujantys specialistai gydymo metu atlieka standartines dantų priežiūros procedūras, tokias kaip dantų plombavimą, šaknų kanalų valymą, protezavimą ir t.t. Taip pat jie naudoja tradicines gydymo priemones – dantų plombas, vainikėlius, tiltus ir pan. Trumpai tariant, šiuo atveju odontologo požiūris į dantų gydymą yra tradicinis. Tai reiškia, kad gydymas yra orientuotas tik į problemų, susijusių su dantų bei dantenų būkle, šalinimą. 

Pagrindiniai bruožai, geriausiai apibūdinantys holistinę odontologiją

Holistinis gydymas odontologijoje dar kartais vadinamas biologiniu arba alternatyviu gydymu. Holistinei odontologijai būdingas platesnis požiūris į burnos sveikatą. Ji pabrėžia ryšį tarp dantų sveikatos ir bendros organizmo gerovės. Kitaip tariant, holistinę odontologiją atstovaujantys gydytojai pripažįsta ryšį tarp burnos ertmės ir kitų kūno „sistemų“. Tai reiškia, kad atsiradusias burnos ertmės problemas jie bando susieti su kitais sveikatos sutrikimais, kurie, tikėtina, galėjo paskatinti tų problemų atsiradimą. Siekdami pagerinti burnos ertmės sveikatą, holistiniai odontologai remiasi alternatyviais gydymo metodais ir natūraliomis terapijomis. Esant poreikiui, natūralios gydymo priemonės yra derinamos su tradiciniais dantų gydymo metodais. Svarbu akcentuoti, kad holistinę odontologiją atstovaujantys gydytojai gydymo metu naudoja tik biologiškai su žmogaus organizmu suderinamas medžiagas, tokias kaip cirkonio oksido implantus, keramines ar kompozicines plombas ir pan. Taip pat jie sutelkia dėmesį į minimaliai invazyvias procedūras. Holistinis gydymas stengiasi akcentuoti ir prevencinių priemonių svarbą. Tai reiškia, kad pacientams rekomenduojama keisti mitybos ar gyvenimo įpročius, pavyzdžiui, nerūkyti ar vartoti tam tikrus maisto produktus. 

Kas geriau – holistinis ar tradicinis dantų gydymas?

Tiek tradiciniai, tiek holistiniai dantų gydymo metodai yra efektyvūs ir veiksmingi. Metodikos pasirinkimas yra labai subjektyvus sprendimas, kuris priklauso nuo žmogaus asmeninių pažiūrų ir įsitikinimų. Yra žmonių, kurie visada mėgsta eiti saugiu ir laiko patikrintu keliu, todėl alternatyvūs dantų gydymo metodai jiems tikrai gali nepatikti. Visgi, yra ir tokių žmonių, kurie visada pirmenybę skiria ne tik efektyviems, bet ir minimaliai žalingiems gydymo metodams. Tokiai žmonių grupei holistinis gydymas gali būti idealus sprendimas. Bet kuriuo atveju, ir tradicinė, ir holistinė odontologija gali pašalinti dantų defektus bei išspręsti įvairaus pobūdžio problemas. Norint palaikyti gerą burnos ertmės sveikatą, svarbiausia ne pasirinkti vieną iš dviejų gydymo metodikų, bet pasirūpinti reguliariomis dantų būklės apžiūromis ir susirasti gerą reputaciją turintį odontologą, turintį ilgametę patirtį bei reikiamą kvalifikaciją. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: