Horoskopai, Zodiako ženklai
Laisvalaikis - Pramogos - 2020-04-30

Horoskopai: kodėl verta jais tikėti?

Horoskopas – tai dangaus skliauto diagrama, kuri padeda astrologams nustatyti tam tikru laiku gimusio žmogaus charakteristiką ir numatyti tam tikrų įvykių polinkį. Nors horoskopais šiandien tiki anaiptol ne visi, tačiau tikrai be reikalo – profesionalių astrologų parengti horoskopai gali ne tik motyvuoti, bet taip pat padėti išvengti didelių nelaimių.

Horoskopais pasikliauta dar žiloje senovėje

Mūsų protėviai jau labai senais laikais pastebėjo dangaus reiškinių ir įvykių Žemėje ryšį. Buvo žinoma, kad Mėnulis turi poveikį potvyniams ir atoslūgiams, o danguje pastebėti šviesuliai galėdavo įspėti apie stichines nelaimes. Tapo aišku, kad tai, kas vyksta danguje, turi didelį poveikį ir žmonių likimams, todėl žyniai stebėdavo žvaigždžių judėjimą ir sudarinėdavo jų įtakos žmonėms lenteles. Iškiliausi valdovai leisdavo jau prabangą turėti asmeninius astrologus, kurie pateikdavo tam tikras prognozes ir leisdavo išvengti nesėkmių ar didelių pavojų. Pirmasis asmeninis horoskopas buvo sudarytas 62 metais antikos monarchui Antiochui iš Komagenos: tuo laikotarpiu buvo žinomos septynios planetos, kurios skirtingai veikia žmogaus likimą.

Šiuolaikiniai horoskopai pasirodė tik XX amžiuje

Šiandien mėgaujantis rytinės kavos puodeliu gana įprasta pasidomėti, ar diena bus pakankamai palanki – horoskopai jau ganėtinai ilgą laiką yra viena skaitomiausių skilčių. Nors dabar horoskopų skaitymas yra tikrai įprasta veikla, ir bendros visiems Zodiako ženklams skirtos prognozės yra prieinamos kiekvienam mūsų, tačiau taip buvo ne visada. Astrologinė „revoliucija“ įvyko XX amžiuje, kada buvo nustatyta, kad likimui didžiausią poveikį turi žvaigždynas, kuriame asmens gimimo dieną buvo Saulė. Nuo to laiko besidomintys astrologinėmis prognozėmis gali kasdien pasidomėti, kokia diena jo laukia, ir kartais tai padeda priimti tam tikrus sprendimus.

Kaip sudaromi horoskopai?

Nors astrologija vis dar yra laikoma pseudomokslu, tačiau niekas nepaneigs, kad horoskopų sudarymas reikalauja tam tikrų žinių ir įgūdžių. Sudarant horoskopus yra atsižvelgiama į tam tikrų zodiako ženklus globojančių planetų išsidėstymą ir jų sąveiką, – būtent tai leidžia atlikti tam tikras prognozes, kurios padeda numatyti, ko galima tikėtis tam tikrą dieną, savaitę, mėnesį, ir t.t. Sudarant bendrus horoskopus yra atsižvelgiama į tai, kas stipriausiai veikia konkretų zodiako ženklą, ir pagal tai galima numatyti, ko vertėtų tikėtis.

Kodėl verta tikėti astrologinėmis prognozėmis?

Turbūt sutiksite, kad  žmogui visada reikia kažkuo tikėti, todėl horoskopai kartais gali tapti puikia atrama. Kartais žmonės juokauja, kad jie tiki tik gerais horoskopais, tačiau prastas prognozes praleidžia pro pirštus. Toks „tikėjimas“ horoskopais yra geresnis nei pernelyg didelis skeptiškumas: jei sau įsiteigsite, kad jūsų laukia didelė sėkmė, galite būti tikri, kad taip nutiks iš tikrųjų. Žinoma, horoskopai ne visada būna palankūs, tačiau astrologai elgtųsi nesąžiningai, jei  nuslėptų ganėtinai nepalankias prognozes. Būtent jos gali padėti mums išvengti skubotų sprendimų, susilaikyti nuo ganėtinai rizikingos veiklos, ir t.t.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: