„Huawei Technologies“ viceprezidentas kibernetinio saugumo klausimais: 5G kibernetinė sauga yra geriausia, kokią kada nors galėjo pasiūlyti industrija

Praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje rinkoje pasirodę pirmieji mobilieji telefonai teturėjo vieną funkciją – balso skambučius, leidusius žmonėms susisiekti vieniems su kitais, net ir esant už daugybės kilometrų. Laikui bėgant, pokalbius papildė SMS žinutės, o maždaug 2000 metais mobilieji telefonai įgavo galimybę naršyti internete. Būtent tai tapo pagrindine industrijos vystymosi kryptimi, todėl po dešimtmečio prasidėjo ketvirtos kartos mobiliojo ryšio era, įgalinusi nešiojamų įrenginių savininkus belaidžiu būdu transliuoti aukštos raiškos vaizdo turinį bei siųstis įvairias programėles. Pasak Mika Lauhde, „Huawei Technologies“ viceprezidento kibernetinio saugumo ir privatumo klausimais, šiuo metu pasaulyje vykstanti 5G tinklo plėtra suteikia beprecedenčių galimybių tiek verslo, tiek įprastiems vartotojams, tačiau tuo pat metu skatina atsakingiau pažvelgti į jo saugumą.

Duomenų apsauga tobulėja su kiekviena karta

Pagrindinis visas mobiliojo ryšio tinklų kartas vienijantis aspektas yra tai, jog jų atsiradimą inicijavo nuolat augantys vartotojų poreikiai ir lūkesčiai bei paslaugų teikėjų motyvacija juos patenkinti. Natūralu, jog dėl šios priežasties kiekviena nauja karta sukelia ir naujų kibernetinio saugumo iššūkių. Vis dėlto „Huawei“ atstovas įsitikinęs – atsiradus naujoms grėsmėms visada randami būdai užkirsti kelią tykantiems pavojams, užtikrinti saugumą bei suteikti vartotojams pasitikėjimą naujomis technologijomis.

„Tinklo saugumo pagrindas – duomenų apsauga, pasitelkiant šifravimą – reikšmingai tobulėja su kiekviena mobiliojo ryšio karta. Šios evoliucijos pasekmė yra tai, jog 5G neabejotinai lenkia viską, kas prieš tai egzistavo šioje industrijoje. Penktos kartos mobilusis ryšys ne tik turi visas pirmtakų funkcijas, tačiau taip pat išsprendžia daugybę saugumo problemų, kuriomis pasižymėjo 2G, 3G ir 4G. Taigi, kalbant apie 5G kibernetinės saugos problemas, reikėtų turėti omenyje, jog šis tinklas suteikia geriausią apsaugą, kokią kada nors galėjo pasiūlyti industrija“, – teigia Mika Lauhde. Svarbu paminėti ir tai, kad penktos kartos mobiliojo ryšio saugumo privalumai bus geriau pastebimi tada, kai 5G infrastruktūra bus visiškai išplėtota ir komercinės pramonės šakos pradės aktyviau naudotis tinklu.

„Huawei Technologies“ viceprezidentas akcentuoja, jog žvelgiant į 5G plačiau, labai dažnai neatkreipiamas dėmesys į tai, kaip stipriai į ryšio saugumo užtikrinimą yra įsitraukusios įvairios valdžios institucijos, tokios kaip Vokietijos federalinis informacinės saugos biuras (BSI) ir Jungtinės Karalystės Kibernetinio saugumo centras. Šios įstaigos pabrėžia, kad penktos kartos tinklo saugumas yra svarbesnis už viską, todėl jos siekia įsitikinti, jog visos suinteresuotos šalys remtųsi tais pačiais saugumo kriterijais. Bendrovės, kurios gamina 5G įrangą, taip pat turi to laikytis, todėl yra kuriami standartai, gairės ir auditai, patvirtinantys produkcijos saugumą.

„Šioje srityje didžiuojamės, kad „Huawei“ ryšio infrastruktūra atitinka aukščiausią tinklo saugumo standartą NESAS. Tai reiškia, kad mūsų belaidė 5G ir pagrindinė tinklo įranga (5G RAN gNodeB, 5G Core UDG, UDM, UNC, UPCF) bei LTE eNodeB buvo kurta, atsižvelgiant į standartines gaires, ir sėkmingai išbandyta. NESAS sertifikatas įrodo, kad kompanijos tinklo sistemos atitinka aukščiausius saugumo reikalavimus, ir pabrėžia mūsų pasiryžimą užtikrinti, kad 5G tinklai visame pasaulyje būtų maksimaliai apsaugoti“, – pasakoja Mika Lauhde.

Skatina kooperuotis vyriausybes ir ryšio įrangos gamintojus

Kitas su kibernetiniu saugumu susijęs aspektas yra tai, jog gamintojai turi ne tik tobulinti tinklo pajėgumą ir veikimą, bet ir neatsilikti nuo visų nuolat besikeičiančių taisyklių ir reikalavimų. Šis procesas kasdien vis sudėtingėja, kadangi vyriausybės vis dar iki galo nesupranta, kaip veikia 5G tinklai bei kaip juos naudoti, tad, išsiaiškinus kokią nors naują detalę, įvedamos naujos taisyklės. Be to, kiekviena valstybė turi savo požiūrį į su 5G susijusių įstatymų leidybą, tad, specialisto manymu, įrangos gamyba pamažu tampa pačiu lengviausiu tinklo plėtros etapu.

„Huawei“ pasaulyje pirmauja 5G telekomunikacijų srityje, kas reiškia, jog daugiausiai rinkoje investuojame į įrangos saugumą, tačiau kiti gamintojai taip pat reikšmingai prisidėjo, kurdami bendrą šios technologijos kūrimo ekosistemą. Dėl to kibernetinio saugumo neįvardyčiau mūsų iššūkiu, kadangi tinklą visame pasaulyje plėtojame kartu su patikimais mobiliojo ryšio operatoriais, kurie šioje srityje vysto veiklą jau daugelį metų“, – tikina ekspertas.

Jo nuomone, didžiausiu pavojumi 5G rinkoje išlieka daiktų interneto (IoT) įrenginiai. Prognozuojama, jog dėl didžiulės paklausos juos gamins daugybė skirtingų gamintojų, tarp kurių neabejotinai atsiras mažiau patyrusių rinkos žaidėjų, neturinčių pakankamai žinių apie 5G ir jo saugumo problemas.

„Tai reiškia, kad mes, 5G infrastruktūros kūrėjai, turime stengtis užtikrinti, jog mūsų įranga gebės apsaugoti tinklą nuo nepatyrusių prietaisų gamintojų keliamų grėsmių. Iš kitos pusės – 5G ryšys ir buvo sukurtas tam, kad būtų galima spręsti daiktų interneto sukeliamus saugumo iššūkius taikant priemones, kurių trūksta ankstesnės kartos ryšio tinkluose. Kartu su 5G buvo sukurta daugybė naujų kibernetinių funkcijų, todėl dabar bereikia teisingai jas išnaudoti ir laikytis aukščiausių įrangos saugumo reikalavimų – būtent taip galėsime užtikrinti kiekvieno tinklo vartotojo duomenų saugumą“, – tęsia Mika Lauhde.

Kelias į saugų 5G tinklą visame pasaulyje tęsiasi jau seniai. Šiame etape svarbiausia geresnė kooperacija tarp valstybių vyriausybių ir ryšio įrangos gamintojų. „Huawei Technologies“ viceprezidentas kibernetinio saugumo ir privatumo klausimais įsitikinęs, jog dabar vykstantys prekybos karai, kuriuose kibernetinis saugumas ir privatumas tėra derėjimosi priemonė, yra nė vienai pusei nenaudingi – šiuo metu reikia daugiau tarpusavio supratimo. Pasak jo, kiekviena technologijų ekosistemos įmonė yra pasirengusi padėti ir įsitraukti į skaidrų 5G tinklo kūrimą, atsižvelgdama į kiekvienos šalies saugumo sąlygas. Tik taip, dirbdami kartu,  galėsime žengti kitą žingsnį ir išnaudoti visas 5G mums siūlomas galimybes.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: