Ignalinos turizmo informacijos centro nuotr.

Į Ignalinos kraštą vilioja vandens pramogos ir baltų burių šventė

Ignalinos rajonas vienas ežeringiausių Lietuvoje, o vaizdingosios Ginučių apylinkės – pačios ežeringiausios. Kraštą puošia  209 įvairaus dydžio ežerai ežerėliai, kurie užima beveik dešimtadalį (7,7 proc.) rajono ploto, dar teka 20 upių, yra 40 tvenkinių. Iš paukščio skrydžio matomos įspūdingos ežerynų panoramos savo grožiu tiesiog užima kvapą.

Nė vienas Lietuvos rajonas neturi tokių puikių gamtinių sąlygų plėtoti vandens turizmą. Vandens keliu – ežerais ir juos jungiančiomis upėmis bei upeliais – galima pasiekti net Baltijos jūrą.  Vandens turizmo centru nuo seno laikoma Palūšė. Čia  dažniausiai prasideda visi  žygiai ir vandens maršrutai. Valtininkams darbo nestinga. Ir ne tik baidarės ar kanojos traukia poilsiautojus. Smagu pasiplaukioti pramoginiais laivais, plaustais, išbandyti irklentes, vairalentes ar peršviečiamomis valtimis patirti naktinio plaukimo įspūdį…

Naują aktyvų laisvalaikio užsiėmimą vandenyje siūlo Ignalinos rajono turizmo informacijos centras. ,,River hiking“ – smagus ėjimas upės vaga, nekasdienė ekspedicija einant vandeniu ir išbandant save tėkmėje. Kviečiama registruotis ir patirti šį nuostabų nuotykį jau rugpjūčio 6 dieną Kančioginos upėje. Rugpjūčio 14 d. organizuojamas nepamirštamas ,,pasivaikščiojimas“ vandeniu irklentėmis, rugpjūčio 19 d. – vaizdingas baidarių žygis, aplankant Ladakalnį, Ginučių piliakalnį, paskutinįjį vasaros savaitgalį – plaukimas pramoginiu laivu Lūšių ežere. Tai puiki galimybė kitaip pamatyti Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos ir ežerų grožį. Visi žygiai yra nemokami, būtina išankstinė registracija, daugiau informacijos www.ignalina.info. Projektas finansuojamas įgyvendinant Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos finansuojamą priemonę „Turizmas – kaip sveika alternatyva“.

Ežerų krašte nuostabu pabūti ir prie vandens vykstančiose šventėse. Liepos mėnesį griausmingai užbaigusi muzikos ir pramogų festivaliu ,,Galapagai, rugpjūčio pirmą savaitgalį, 6-7 dienomis, Palūšė vėl kviečia į tradicinę laivų, vėjo ir muzikos šventę ,,Palūšės regata“.  Lūšių ežere vėl baltuos burės, bus daug linksmo šurmulio, sportinės dvasios ir muzikos. Vyks buriavimo mokymai ir regatos plaukimai, išmone ir kūrybingumu stebins ,,Linksmoji regata“, kvies mugės, sporto varžybos, pėsčiųjų žygis, džiugins  grupės ,,Rolling box band“ ir bardų koncertai… Antrąją šventės dieną stipriausiai regatos komandai bus įteikta Ignalinos rajono savivaldybės mero taurė.

Lina Kovalevskienė

Smagias vandens pramogas siūlo Turizmo informacijos centras


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: