Į internetinių sukčių pinkles pateko ir Panevėžio rajono gyventojas

Daiktų pirkimas internetu iš neaiškių pardavėjų, besiskelbiančių įvairiuose portaluose, prilygsta katės maiše įsigijimui. Sėkmingai ir pigiai apsipirkti, gauti kokybišką prekę, pasiseka tikrai retai. Pranešimai apie sumokėtus pinigus ir negautus daiktus kriminalinių įvykių suvestinėje vis kartojasi.

Į apgavikų pinkles pateko ir Panevėžio rajono gyventojas, kuris norėjo įsigyti internetinėje svetainėje rastą traktorių „Belarus MTZ 952-3“. Į nurodytą banko sąskaitą pervedęs 200 eurų avansą, vyras su pardavėju nebegalėjo susisiekti. Taip apgautų žmonių labai daug, o padaryta žala siekia nuo kelių dešimčių iki kelių tūkstančių eurų.

Policija įspėja, kad panašių sukčiavimo atvejų, kai pardavėjais apsimetę sukčiai, vos gavę visą ar bent dalį sumos, ištrina iš internetinio tinklapio skelbimą ir išjungia telefoną, pasitaiko vis dažniau, todėl ragina žmones būti budrius: aklai nepasikliauti ir neatiduoti savo santaupų apgavikams. Kruopščiai įvertinti situaciją, nesusižavėti ženkliai pigesniais nei įprasta jų vertė daiktais, pasitarti su artimaisiais, neskubėti, perskaityti atsiliepimus ir komentarus apie pardavėją. Patartina, nemokėti avanso, kol nesusitikote su pardavėju ir neapžiūrėjote prekės, nes nuotraukos virtualioje erdvėje ne visada atspindi realią daikto būklę.

Dėl patirtų sukčiavimo atvejų kreipkitės į policiją bendruoju pagalbos telefonu 112 arba anoniminiu Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pasitikėjimo telefonu (8 45) 503 333.

 
Karolina Miganovičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: