Laisvalaikis - Mada - 2021-08-24

Į ką atkreipti dėmesį įrengiant miegamąjį?

Miegamasis – tai viena svarbiausių namų erdvių, kurios įrengimui vertėtų skirti pakankamai dėmesio. Nereikėtų pamiršti, kad miegamojo įrengimas turi ženklų poveikį mūsų miego kokybei, todėl kiekviena detalė turėtų būti kruopščiai apgalvota. Žemiau rasite keletą naudingų patarimų, kuriais pasinaudoję galėsite sukurti tikrą ramybės oazę. Taigi, ko derėtų nepamiršti?

Jei siekiate, kad miegamojo erdvė būtų kuo funkcionalesnė…

Pasistenkite per daug neapkrauti patalpos. Miegamajame esantys baldai turėtų būti pakankamai funkcionalūs ir atitinkantys savo pagrindinę paskirtį. Baldų skaičius šioje patalpoje turėtų būti kuo mažesnis: lovos, spintelės ir spintos miegamojo kambaryje yra esminiai baldai, kurių visiškai pakanka. Neapkraukite patalpos baldais, kurie čia tikrai nėra būtini.

Kokias spalvas pasirinkti?

Naudinga žinoti, kad miegamojo interjero spalvos taip pat gali turėti ženklų poveikį jūsų miego kokybei, todėl tinkamiausias interjero spalvas vertėtų rinktis itin kruopščiai. Geriausios yra šios miegamojo interjero spalvos: šviesiai mėlyna, šviesiai pilka, žalsva ar rausva. Šioje namų erdvėje geriausia vengti raudonos, violetinės ar rudos spalvos. Žinoma, tai labai individualu: jei pasirinksite tokius atspalvius, kurie jums padeda nusiraminti,  poilsis miegamajame taps kur kas geresnis.

Pakankamai dėmesio skirkite lovos ir čiužinio pasirinkimui

Kokybišką miegą gali užtikrinti tinkamai pasirinkta lova bei čiužinys, todėl tam vertėtų skirti pakankamai dėmesio. Atsižvelkite ne vien tik į čiužinio matmenis, bet taip pat ir į jo kietumą: vidutinio kietumo čiužiniai yra tinkami iki 80 kg sveriantiems žmonėms, o sveriantiems daugiau patartina rinktis kietus čiužinius. Jei gyvenate vieno kambario bute, tikėtina, kad jums kyla dvejonių, kaip būtų galima įsirengti miegamąjį.  Sprendimų gali būti labai įvairių: jei kambarys yra pailgas, jį galite padalyti į dvi dalis, ir vienoje jų įrengti miegamąjį, o tuomet, jei tokios galimybės nėra, vietoj lovos su čiužiniu galite pasirinkti patogų minkštą kampą. Didelį tokių baldų pasirinkimą galite rasti čia: https://pigu.lt/lt/baldai-ir-namu-interjeras/svetaines-baldai/minksti-kampai.

Apribokite daiktų skaičių miegamajame

Laikykitės elementarios taisyklės: mažiau yra geriau. Kuo daugiau daiktų bus miegamajame, tuo sunkiau jums bus atsipalaiduoti ir nugrimzti į miegą. Šioje patalpoje vertėtų laikyti tik tokius daiktus, kurie yra būtini: atminkite, kad kompiuteriui, mobiliajam telefonui ir kitiems įrenginiams miegamasis tikrai nėra pati tinkamiausia vieta. Kai siekiama pagerinti miego kokybę, pirmiausia naudinga susitvarkyti miegamąjį, nes būtent tam tikri daiktai gali trukdyti paprasčiau atsipalaiduoti.

Pasirūpinkite miegamojo jaukumu

Įvairios miegamojo detalės šiai patalpai gali suteikti dar daugiau jaukumo, todėl pasvarstykite, kokius interjero elementus galėtumėte panaudoti. Pavyzdžiui, šioje patalpoje galite pakabinti paveikslą, įsigyti įvairiaspalvių pagalvėlių, kokybišką lovatiesę, ir t.t. Jei baiminatės, kad miegamasis gali atrodyti pernelyg niūrus, galite rinktis įvairiaspalvę lovatiesę, kuri paklojus lovą patalpai suteiks kur kas daugiau gyvybingumo. Nors interjero specialistai rekomenduoja vengti pernelyg rėksmingų miegamojo spalvų, tačiau dienos metu ryškios interjero detalės jums tikrai nekliudys: kai paklosite lovą, galėsite ant jos sudėlioti įvairių spalvų pagalvėles, o vakare jas nuimsite vos per porą akimirkų.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis miegamojo baldus?

Miegamojo baldai turėtų būti pakankamai funkcionalūs, todėl jų pasirinkimui vertėtų skirti pakankamai dėmesio. Rinkdamiesi lovą išsiaiškinkite, ar ji turi patalynės dėžę, įvertinkite, kokie turėtų būti optimalūs lovos matmenys, ir t.t. Ieškodami tinkamiausios spintos atsižvelkite į tai, kiek joje yra lentynų, koks yra spintos aukštis (taupant vietą patartina rinktis sieninę spintą), ir t.t. Jei neskubėsite ir įvertinsite pagrindinius savo poreikius, pasirinkti tinkamus baldus galėsite gerokai paprasčiau.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: