Į kontrabandai gabenti skirtą liemenę telpa beveik 100 pakelių cigarečių

Iš Dieveniškių kilpos važiavę vilniečiai vyras ir moteris kontrabandines cigaretes slėpė drabužiuose. Vilnietė dėvėjo specialiai tam pasiūtą liemenę, į kurią tilpo beveik 100 pakelių rūkalų.

Pirmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio pasienio užkardos pareigūnai Šalčininkų rajono Širvių kaimo prieigose, kelyje Dieveniškės – Šalčininkai, tikrino automobilį „Volkswagen Passat“ lietuviškais numeriais.

Ši vieta yra prie išvažiavimo iš vadinamosios Dieveniškių kilpos, iš visų pusių supamos Baltarusijos teritorijos. Čia pasieniečiai atlieka visų keliaujančių asmenų bei transporto priemonių patikrą.

Iš kilpos važiavusį automobilį vairavo  57-erių Vilniaus gyventojas, turintis nekilnojamojo turto Šalčininkų rajone. Kartu vyko 61-erių vilnietė, nekilnojamojo turto bendrasavininkė. Jie VSAT pareigūnams pateikė tvarkingus asmens bei transporto priemonės dokumentus.

Patikros metu pasieniečių dėmesį patraukė moters dėvėta striukė, kuri buvo nenatūraliai išsipūtusi. Vilniečiai buvo pristatyti į netoliese esančią G. Žagunio užkardą. Čia moterį patikrino VSAT pareigūnė. Paaiškėjo, kad po striuke ji vilkėjo specialiai pasiūtą liemenę su kišenėmis priekyje ir ant nugaros. Į ją moteris buvo sukišusi 93 pakelius cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Čia pat buvo patikrintas ir vairuotojas. Po striuke vilkėto švaro kišenėse jis slėpė 36 pakelius cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos banderolėmis.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką vilniečiams pradėta administracinės bylos teisenos. Už tokį pažeidimą jiems gresia baudos nuo 400 iki 1900 eurų.

Po apklausos vyrą ir moterį pasieniečiai paleido. Jie privalės atvykti į Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmus, kur bus nagrinėjama ši byla.

Cigaretės ir liemenė saugomos G. Žagunio užkardoje.

VSAT Prevencijos skyriaus viršininkas  Giedrius Mišutis


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: