Nuotraukos autorius: Vytautas Dranginis

Į olimpinių žaidynių finalą Danas Rapšys įsiveržė galingais grybšniais

Nustūmęs į šoną nereikalingas emocijas ir su trenere apgalvojęs kiekvieną distancijos atkarpą, Danas Rapšys įrodė, kad ne veltui yra vienas 200 m laisvuoju stiliumi rungties lyderių.

Pirmadienį, kai Lietuvoje dar buvo tik 4.45 val., Tokijo olimpiniame baseine lietuvis galingais grybšniais paskutinėje distancijos dalyje pasiekė finišą ir antrajame pusfinalyje užėmė trečiąją vietą. Ši pozicija jam atiteko ir galutinėje etapo įskaitoje, nes pirmajame pusfinalyje visi varžovai buvo lėtesni.

D.Rapšio rezultatas – 1 min. 45,32 sek. Jį aplenkė tik britas Duncanas Scottas (1 min. 44,6 sek.) ir amerikietis Kieranas Smithas (1 min. 45,07 sek.).

Atrankoje lietuvio rezultatas buvo devintas. Kas pasikeitė? „Tai reiškia, kad protingiau plaukiau. Kaip ir sakiau vakar, rezervo dar turiu. Todėl stengiausi dar pagerinti ir pažiūrėti, kas gaunasi. Dabar reikės dar kažką pagerinti. Nes norisi žinoti išsidėstymus distancijoje, pažiūrėti klaidas, kurios buvo, pasikalbėsim su trenere ir gal viskas bus dar geriau”, – po finišo teigė D.Rapšys.

Finale rytoj 4 val. 43 min. Lietuvos laiku dar plauks britas Tomas Deanas (1 min. 45,34 sek.), Rusijos olimpinio komiteto komandos atstovas Martinas Maliutinas (1 min. 45,53 sek.), korėjietis Sunwoo Hwngas (1 min. 45,53 sek.), rumunas Davidas Popovici (1 min. 45,68 sek.) ir brazilas Fernando Schefferis (1 min. 45,71 sek.).

„Finale kiekvienas gali laimėti, iš anksto neįmanoma nuspėti”, – nesiryžo prognozuoti lietuvis.

Lietuvos sportininkas po 50 ir 100 m buvo šeštas, po 150 m – penktas. Bet per likusius 50 m įsiveržė į lyderių trejetą. „Per paskutinius 50 m įtampos nebuvo. Visi žinome, kaip kas plaukia, tai tiesiog stengiesi plaukti, kaip pats moki, o ne bandyti vytis ar atsipalaiduoti. Mane džiugina, kad dabar jau moku valdyt savo planą”, – tikino D.Rapšys.

Nors atranka vyko vakar vakare, plaukikas spėjo pailsėti prieš pusfinalį: „Galvojau, kad bus sunku užmigti po vakarinių plaukimų, bet buvau atsipalaidavęs ir viskas vyko pagal grafiką.“

Jauniausiai Lietuvos delegacijos Tokijuje narei 19-metei Kotrynai Teterevkovai pusfinalyje pavyko palypėti dar laipteliu aukščiau. Įspūdingai olimpinėse žaidynėse debiutavusi ir asmeniniu rekordu į pusfinalį patekusi vilnietė galutinėje įskaitoje iškovojo 14-ąją vietą. Ji šiandien antrajame pusfinalyje buvo septinta – 1 min. 7,39 sek.

Vakarykštis rezultatas – 1 min. 6,82 sek. – būtų leidęs sportininkei palypėti iki 11-osios vietos. Į finalą pateko aštuonios plaukikės. Greičiausia buvo atrankos nugalėtojo Tatjana Schoenmaker iš Pietų Afrikos Respublikos – 1 min. 5,07 sek.

„Plaukiau blogiau nei vakar. Vakare daug geriau jaučiausi. Šiandien sunkiau, nes naktį blogai miegojau, per mažai laiko buvo atsigauti. Bet šiaip esu patenkinta, kad patekau į olimpinį pusfinalį. Nes to nelabai tikėjausi, galvojau, kad tik pavyks pagerinti savo asmeninį rekordą”, – prisipažino K.Teterevkova.

Teksto autorius: Marius Grinbergas

LTOK informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: