Į pagalbą dvoko kankinamiems gyventojams

Meras Povilas Žagunis sušaukė skubų pasitarimą dėl UAB „Aukštaitijos vandenys“ Nevėžninkų kaime esančių nuotekų valymo įrenginių skleidžiamo dvoko. Išsiaiškinti problemos priežasčių buvo pakviestas „Aukštaitijos vandenų“ generalinis direktorius Saulius Venckus, Panevėžio visuomenės sveikatos centro vadovas Eugenijus Vilčinskas, Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Panevėžio agentūros vedėja Ieva Jakupkaitė.

Susitikime taip pat dalyvavo „Berniūnų“ bendruomenės atstovas.

Išvakarėse savivaldybę pasiekė Naujamiesčio, Upytės ir Panevėžio seniūnijų penkių bendruomenių laiškas, kuriame skundžiamasi, kad nuotekų valyklos kaimynystėje gyvenantys aplinkinių kaimų ir vienkiemių gyventojai nebegali pakęsti dusinančio dvoko.

Meras kalbėjo griežtai ir kategoriškai. „Pats galiu patvirtinti, kad aplink kaimus tvyro baisi smarvė. Ji ypač sustiprėja priklausomai nuo vėjo krypties. Gyventojai jaučia didelį diskomfortą, ir mes privalome į jų skundus reaguoti, padaryti viską, kas nuo mūsų priklauso,“– tvirtino P. Žagunis.

Savivaldybė jau paruošė raštus Sveikatos apsaugos ministerijai ir Aplinkos ministerijai. Juose prašoma atkreipti dėmesį į esamą situaciją ir padėti ją spręsti.

„Jei reikės, esame pasiruošę pasikviesti ir ministerijų atstovus, nes dabar atrodo, kad situacija nevaldoma,“– sakė meras.

Savivaldybės vadovo neįtikino S. Venckaus paaiškinimai, kad dvokas susijęs su padidėjusia pramonės tarša. Pasak mero, pasitarimas sušauktas ne konstatuoti situaciją, kuri, visiems aišku, yra bloga, o ieškoti konkrečių priemonių jai gerinti.

„Aukštaitijos vandenų“ vadovui pasiūlyta dažniau purkšti dvokui malšinti skirtus probiotikus, ypač prieš savaitgalius.

S. Venckus pažadėjo, kad bus išbandytas naujas dvoko neutralizavimo būdas cheminiais reagentais.

Nutarta sudaryti bendrą savivaldybės, bendruomenių, aplinkosaugininkų, visuomenės sveikatos centro atstovų komisiją problemos sprendimo eigai stebėti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: