Į Panevėžio miesto teatrus skverbiasi karantininis pavasaris

Gerą pusmetį karantininėmis nuotaikomis ir tik repeticijų ritmu gyvenę Panevėžio teatrai ketina pamažu atverti duris ir žiūrovams. Tačiau laikantis griežtų Vyriausybės, Sveikatos apsaugos ministerijos, Visuomenės sveikatos centro reikalavimų į sales bus įleidžiama ne daugiau kaip 30 procentų nei yra sėdimų vietų žiūrovų, jiems teks dėvėti apsaugines kaukes, dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus atstumo ir kitų reikalavimų.

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Monika Abraitytė sakė, kad įstaiga teatro mylėtojus žiūrėti pirmo pokarantininio spektaklio, tačiau jo pavadinimo nenurodė, veikiausiai pakvies gegužės pradžioje. Konkreti spektaklio data bus žinoma tik ateinančią savaitę. M.Abraitytės teigimu, žiūrovams bus privaloma laikytis visų reikalavimų, o į didžiąją salę, turinčią 401 sėdimą vietą, bus įleidžiama ne daugiau kaip 120 žmonių.

Panevėžio muzikinio teatro atstovas ryšiams su visuomene Gintaras Kerbedis sakė, jog pagal reikalavimus į 300 vietų salę bus įleidžiama iki 100 žiūrovų: dvi vietos bus užimamos, o už jų bus paliekamos keturios tuščios vietos. 

G.Kerbedžio teigimu, pirmasis koncertas, turėtų įvykti gegužės pradžioje ir bus skirtas M.N.Čiurlionio kūriniams, tačiau iki to laiko dar turi būti išspręsti su vakcionavimu nuo COVID-19 ir su testavimu susiję klausimai. Gegužę Muzikinis teatro muzikantai nedidelėmis grupėmis taip pat rengs koncertus „Muzikiniai apmąstymai mišiose” miesto bažnyčiose.

Panevėžio teatro „Menas” direktoriaus pavaduotoja kultūrai Neringa Stašytė sakė, kad teatras duris žiūrovams atveria jau sekmadienį su spektakliu „Spalvinukai”. Į 150 vietų salę, norint užtikrinti visus reikalavimus, bus įleidžiama tik 40 žiūrovų, nors pagal įvairias dėliones „Menas” saugiai galėjo sutalpinti ir 57 teatro mėgėjus.

N.Stašytės teigimu, teatras veiklos nebuvo nutraukęs ir per griežtą karantiną, buvo repetuojami šiek tiek anksčiau pastatyti ir nauji spektakliai, numatoma atgaivinti ir anksčiau statytus vaidinimus.

N.Stašytės žodžiais, bilietus į spektaklius galima užsisakyti telefonu, o atsiimti juos prieš renginio pradžią.

Panevėžio lėlių vežimo teatro įkūrėjas ir vadovas Antanas Markuckis akcentavo, kad teatras atsidaro šeštadienį su premjeriniu spektakliu „Su sraige aplink pasaulį”, tačiau dėl karantininių reikalavimų jį vienu metu galės matyti tik 26 žiūrovai.

„Karantinas visus išvargino. Jei nusiperki mašiną, reikia ja važinėti, nes ji nenaudojama rūdija. Tas pats ir aktoriui. Nors ir vyko repeticijos, tačiau jam reikia gyvo kontakto su žiūrovais. Buvome atsidūrę ant ribos, bet tikimės atsigauti. Gelbėjomės savo spektaklius rodydami nuotoliniu būdu YouTube kanalu”,- kalbėjo A.Markuckis.

Lėlių vežimo tetaro spektakliai bus rodomi kaip ir anksčiau – šeštadieniais ir sekmadieniais, o gegužę teatralai ketina persikelti į viešąsias erdves. Nuo birželio 5-osios iki mėnesio pabaigos, minėdamas savo veiklos 35-metį, teatras išvažiuoja į tradicines gastroles ir ketina Panevėžio, Anykščių, Molėtų, Visagino, Zarasų, Rokiškio ir Kupiškio rajonų keliais nuvažiuoti 600 kilometrų ir surengti 40 pasirodymų. A.Markuckio teigimu, gastroles filmuos Prancūzijos ir Vokietijos bei vietos televizijos.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: