Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2021-04-30

I. Stonkuvienė parodė atnaujintą terasą

Karantinas daugelį privertė nauju žvilgsniu įvertinti savo namus. Daugiau čia praleisto laiko neišvengiamai atskleidė, kad tam tikros erdvės namuose ne visai patogios arba joms trūksta jaukumo. Taip nutiko ir Indrei Stonkuvienei. Karantino metu nuosavą kiemą atradusi iš naujo, ji panoro atnaujinti ir seną terasą. Šiandien žinoma moteris jau džiaugiasi rezultatu ir dar vienu jaukiu kambariu lauke. 

Nuo vizijos iki realybės

„Man šiuo metu lizdo sindromas: noriu savo buitį paversti itin jaukia, malonia, patogia. Ne išimtis – mūsų šeimos terasa. Mums tai – daugiafunkcė erdvė, kurioje norime ir valgyti, ir leisti laiką, ir dirbti. Karantino metu įvertinome džiaugsmą turėti savo kiemą, laiką leisti lauke. Tačiau kartu pamatėme trūkumus – kur metas atsinaujinti, įnešti patogumo, grožio. Jau kuris laikas svajojau apie jaukesnę terasą“, – sako laidų vedėja, iniciatyvos „Moterų pasaulyje“ steigėja Indrė Stonkuvienė.

Žinoma moteris sako, kad jai pačiai kurti namų interjerą nėra lengva. Nors viziją, kaip norėtų atnaujinti lauko erdvę turėjo – norėjo lempučių, pagalvėlių, gėlių – nežinojo, nuo ko pradėti, kokius sprendimus pasirinkti, kaip juos derinti prie terasoje jau esančių dar gerų baldų. Mat čia nuo seno įrengtas ilgas suolas ir stalas, prie kurio telpa visa šeima, tačiau bendras vaizdas buvo niūrokas, trūko ir patogumo. Todėl terasos atnaujinimą I. Stonkuvienė patikėjo IKEA interjero dizaineriams.

„Mano vizija išsipildė su kaupu. Dabar terasoje gera ryte išgerti kavos paukščių čiulbesyje, dieną darbuotis ir jau laukiu savaitgalių, kai su šeima čia grilinsime ir mėgausimės maistu. Lemputės, pagalvėlės, pakabinami vazonai, kilimas neatpažįstamai pakeitė erdvę, tačiau man, kaip praktiškai mamai, svarbu ir funkcionalumas. Interjero specialistai patogesne pavertė maisto gaminimo zoną, šalia sukūrė zoną mėgautis saulės voniomis“, – džiaugiasi moteris.

Lengvi būdai pagyvinti lauko erdvę

Kaip interjero dizainerėms pavyko pakeisti terasą, kai esamų baldų keisti negalėjo? Atsakymas – erdvių zonavimas ir interjero aksesuarai.

„Terasa buvo ganėtinai tamsi ir niūri. Tačiau iš baldų pakeitėme tik kėdes – parinkome mažiau vietos užimančias, sulankstomas kėdes, kurių nenaudojant bus galima pakabinti ant kabliukų sienoje ir taip terasoje turėti daugiau erdvės. Visa kita dekoravome tekstile ir aksesuarais. Pasirinkome kelias prie esamų baldų derančias spalvas – žalią ir smėlio – ir jas derinome. Stalą uždengėme staltiese, su skirtinguose aukščiuose pakabintais  lauko vazonais ir žibintais sukūrėme tarsi kabantį sodą, seną suolą dekoravome lauko pagalvėlėmis, pakeitėme labiau derančią lempučių girliandą“, – vardina terasą atnaujinusios IKEA interjero dizainerės Ingrida Briedė ir Kotryna Meškauskaitė.

Terasai jaukumo suteikia ir grindų trūkumus paslepia lauko sąlygoms pritaikytas kilimas. Tvarkos daugiau bus su papildoma daiktų laikymo vieta po baru – lauko vežimėlis ant ratukų gali būti ir papildomas darbastalis ruošiant maistą. Na o kiek atokiau vietą atrado ir gultai, ant kurių vasarą bus galima džiaugtis saulės voniomis.

Praktiški patarimai irgi norintiems tokios lauko erdvės

Interjero dizainerės dalijasi keliais žingsniais nuo ko pradėti savo terasos ar balkono atnaujinimą:

  1. Pirmiausia vertėtų pagalvoti apie lauko erdvės funkcionalumą, pavyzdžiui, kur ir kaip laikysite daiktus; kuri vieta bus skirta maisto gaminimui; kuri poilsiui ar valgymui bei kokie sprendimai tam reikalingi. Tinkamų baldų galima rasti nuo pačios mažiausios balkono erdvės iki didelės lauko terasos.
  2. Kuriant jaukumą nepamainoma yra lauko tekstilė, su kuria galima atnaujinti senus baldus, paslėpti grindų trūkumus. Senus medinius baldus galima atnaujinti juos nubeicuojant. Užuolaidos, kilimas lauke yra kūrybiški sprendimai, kurie padės sukurti jaukumą ir įspūdį.
  3. Kabantys sodai lauke. Balkono, terasos lubos yra viena erdvių, kuri dažnai lieka pamiršta. Išnaudokite ją pakabinamiems vazonams, lauko apšvietimui – girliandoms, žibintams. Palubėje gali augti ir braškės, ir gėlės, o nenorintiems rūpintis gyvais augalas, ten savo vietą ras dirbtiniai. Vazonus galima kabinti skirtinguose aukščiuose, ant balkono turėklų, statyti ant lentynų – taip jie neužims daug vietos.

AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: