Į teisiamųjų suolą statybininką atvedė narkotikai

Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir perdavė teismui nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 21 metų jonaviškis statybininkas kaltinamas neteisėtai disponavęs narkotinėmis medžiagomis bei jas platinęs nepilnamečiui moksleiviui.

Jonavoje gyvenantis vienos statybų bendrovės darbininkas A.Š. įtariamas 2014 m. gruodį iš ikiteisminio tyrimo nenustatyto asmens neteisėtai įgijęs, gabenęs ir laikęs neturėdamas tikslo platinti narkotines medžiagas – kanapes ir jų dalis. Be to, po kelių dienų, išvežtas į komandiruotę dirbti statybų objekte Ignalinoje, A. Š. galimai pardavė beveik pusantro gramo šios narkotinės medžiagos nepilnamečiui vietos moksleiviui.

Kartu su A. Š. į teisiamųjų suolą sės ir minėtas nepilnametis. Jam, kaip ir jonaviškiui statybininkui, pateikti įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Už tai baudžiama viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba bauda, arba areštu.

Tačiau už tai, kad galimai platino narkotines medžiagas nepilnamečiui, jonaviškiui A. Š. gresia daug griežtesnė bausmė. Už tokią nusikalstamą veiką numatytas laisvės atėmimas nuo trejų iki dvylikos metų.

„Narkotikai – didžiulė šių laikų rykštė. Ypač svarbu nuo jų apsaugoti jaunimą, paauglius. Todėl už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams Baudžiamajame kodekse numatytos griežtos realaus laisvės atėmimo bausmės, nenumatant galimybės taikyti bausmės atidėjimo“, – sakė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Saulius Daunoravičius, vadovavęs šios bylos ikiteisminiam tyrimui, kurį atliko Ignalinos rajono policijos komisariato tyrėjai. Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: