Į viduramžius – vienai valandai

„Vyturio“ progimnazijos 6-ųjų klasių mokiniai mokykloje organizavo Viduramžių dieną, o jei tiksliau – valandą. Pasiskirstę į 4 pagrindinius viduramžių luomus: kilminguosius, dvasininkus ir miestiečius, valstiečius, dalyvauti projekte pakvietė visus mokinius.

Viduramžių negalima įsivaizduoti be riterių. III mokyklos aukšte galėjai matyti, kuo gyveno kilmingieji. Pasipuošę damos mokė šokti, stebėjome riterių kovas, įšventinimus.

Antrajame aukšte įsikūrė valstiečiai ir miestiečiai. Turguje buvo prekiaujama įvairiomis maisto prekėmis. Norintieji savo jėgas bandė žaisdami. Miesto aikštėje galima buvo sutikti net budelius. Aktų salėje vyko šokių pamokos. Skaitykloje įsikūrusiame vienuolyno skriptoriume mokiniai bandė savo gebėjimus rašydami plunksna.

Na, o pirmajame aukšte pareiškę norą galėjo priimti krikštą. Buvo net inkvizicija.

Visais amžiais yra žmonių, turinčių nuodėmių. Todėl atsirado dalyvių, kurie galėjo gauti nuodėmių atleidimą – indulgenciją. Tiesa, ją turėjo išpirkti specialiais pinigėlis. O juos reikėjo užsidirbti atsakinėjant į įvairiausius klausimus. Kokia kalba buvo mokoma viduramžiais universitetuose? Koks buvo viduramžių transportas? Kokio luomo buvo riteriai – ir panašiai. Įdomu buvo sužinoti, kad, pasak legendos, tarp ketvirtojo ir Penktojo kryžiaus žygių, 1212 metais prancūzų piemuo Steponas, pasiskelbęs Dievo pasiuntiniu ir šventuoju, surinko 30 000 „kryžiuočių“ ir ketino žygiuoti į Šventąją žemę išgelbėti ją nuo musulmonų, tačiau, Viduržemio jūrai nepersiskyrus, armija išsiskirstė. Žygis buvo ypatingas tuo, kad jame dalyvavo tik vaikai.

Viduramžiai į progimnaziją grįžo tik vienai valandai. Bet pasiruošimas renginiui, dalyvavimas jame leido įdomiau ir geriau įtvirtinti žinias, įgytas pamokų metu.

Mokytoja Zita Kazlauskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: