Ieškantiems naujo mėgstamiausio kvapo, ekspertė atskleidė keturias tiesas, kurios padės išrinkti tinkamiausią

Kvepalai turi didelę galią: jie suteikia drąsos, atskleidžia charakterį, kuria nuotaiką ir atmosferą, palieka įspūdį, o svarbiausia – prisiminimą, giliai įsirėžusį į atmintį ir keliantį malonų jaudulį. Tačiau jų magija atsiskleidžia tik tada, kai yra tinkamai parinkti, o tai padaryti sunku dėl prieinamos prieštaringos informacijos. „Pigu.lt kosmetikos ir kvepalų“ produktų grupės vadovė Lina Dautarienė sugriovė dažniausiai visuomenėje sklandančius kvepalų mitus ir atskleidė keturias tiesas, kurios kiekvienam padės atrasti tobulai tinkantį aromatą.

Tik vyrams ar moterims skirtų kvepalų nėra

Nors kai kurie kvepalai pasižymi intensyvesniu ir aštresniu aromatu, o kiti – švelnesniu, primenančiu mėgstamas gėles ar šiurpuliukus keliančią beribę jūrą, nei vienas aromatas nėra skirtas tik vyrams ar moterims. Tiesą sakant, tokie pavadinimai, kaip odekolonas, tualetinis vanduo ar kvepalai apibūdina tik „tikrųjų“ kvepalų koncentraciją alkoholyje.

Odekolone (orig. cologne) yra mažiausia kvepalų esencijos koncentracija, todėl jo skleidžiamas aromatas yra lengvesnis nei, pavyzdžiui, tualetinio vandens. Reikia pridurti, kad kvapiųjų aliejų koncentracija kvepaluose (orig. eau de parfum) yra didžiausia, dėl to kvepalų aromatas ilgiau išlieka ant kūno ir maloniai veikia mūsų ir aplinkinių uoslės receptorius.

„Pigu.lt kosmetikos ir kvepalų“ ekspertė priduria, kad kvepalai atskiroms lytims priskirti buvo tada, kai prasidėjo jų masinė gamyba: norėdami parduoti kuo daugiau kvepalų, gamintojai nusprendė sukurti mitą apie atskirai moterims ir vyrams skirtus aromatus.

„Daugelis moterų mėgsta vyriškesnius aromatus, praturtintus intensyviais, aštriais, aitriais aromatais, o daugelį vyrų vilioja mintis, išmėginti moterų taip mėgstamus saldžius, gėlėmis alsuojančius aromatus. Rinkitės tai, kas jums patinka ir nesileiskite spaudžiami nusistovėjusių tradicijų: drąsiai leiskitės į avantiūrą, kurioje išmėginsite tai, kas padėta kitai lyčiai skirtų kvepalų lentynoje. Tik tokiu būdu atrasite aromatų magiją“, pataria L. Dautarienė.

Kvepalai turi galiojimo laiką

Daugelyje kvepalų yra didelė alkoholio koncentracija. Ir visai nesvarbu – tai odekolonas, tualetinis vanduo ar kvepalai. Alkoholis pasižymi viena puikia savybe: jis išsaugo kvapą ir tuo pačiu metu užkerta kelią bakterijų atsiradimui.

Nepaisant to, kad kvepaluose yra didelė alkoholio koncentracija, laikui bėgant kvepalų sudedamųjų dalių kokybė prastėja. Manoma, kad vidutinis kvapų galiojimo terminas trunka du metus, tačiau yra išimčių, kurias lemia individualios kvepalų savybės.

Pasak ekspertės, kvepalų ilgaamžiškumui įtakos turi ir jų laikymo būdas. Drėgmė, saulės šviesa, karštis ir temperatūros svyravimai pagreitina cheminių junginių, esančių eteriniuose aliejuose, skilimo procesus. Šie išoriniai veiksniai, trumpinantys kvepalų galiojimo laiką, veiksmingai veikia nepriklausomai nuo kvepalų sudėties (natūralūs ar sintetiniai) ir kainos (pigūs ar brangūs).

Norintiems prailginti kvepalų gyvenimą, ekspertė rekomenduoja juos laikyti stalčiuje, kur jų nepasieks išorės dirgikliai. Tačiau, jeigu kvepalus naudojate kiekvieną dieną ir nesijaudinate dėl galiojimo laiko trumpėjimo, galite juos laikyti gerai matomoje vietoje. „Kvepalų buteliukai yra gražaus, dažnai išskirtinio dizaino, todėl jie puikiai papildo kambario interjerą“, sako „Pigu.lt kosmetikos ir kvepalų“ produktų grupės vadovė.

Aromato intensyvumą galima valdyti

Aromatas, kurį skleidžia kvepalai, taip pat priklauso nuo to, kaip jie naudojami. Jeigu jūsų naudojamuose kvepaluose yra didelė kvapiųjų aliejų koncentracija, tačiau norite mėgautis švelnesniu aromatu, purkškite tik kartą ir leiskitės užliejami gaivios aromato jūros bangos. Tačiau ekspertė įspėja, kad tokiu būdu galite švaistyti kvepalus, todėl paprasčiausias sprendimas –  įsigyti švelnesnio aromato kvepalus.

Kvepalų specialistė rekomenduoja kvepalus purkšti ant švarios ir sausos odos. „Kvepalus purkškite ant šiltesnių kūno vietų – krūtinės, kaklo, už ausų – jos ne tik atskleis visus aromato poskonius, bet leis mėgautis jais ilgiau. Tačiau, jeigu norite stipresnio kvapo, purkškite kvepalus ant daugiausiai judančių, pulsuojančių kūno vietų: riešų, plaukų ir už kelių“, – pataria L. Dautarienė.

Net jei esate neabejingi savo mėgstamų kvepalų skleidžiamam aromatui, nepersistenkite. Gerai žinoma frazė taikoma ir aromatų pasaulyje: mažiau yra daugiau.

Ne visi kokybiški kvepalai – brangūs

Pasak ekspertės, geri ir kokybiški kvepalai dažnai yra brangūs, nes jiems sukurti naudojamos tokios pat brangios ir kokybiškos sudedamosios dalys. Didelę kainos dalį lemia ir kvepalus gaminantis prekės ženklas ar buteliuko dydis. Tačiau tai nereiškia, kad kokybiškų ar visiems gerai žinomų kvepalų negalima įsigyti už mažesnę kainą.

Dažnai kvepalų kaina priklauso ir nuo „tikrųjų“ kvepalų koncentracijos. Didesnės „tikrųjų“ kvapų koncentracijos kvepalai yra brangesni, pasižymi stipresniu, intensyvesniu kvapu ir ilgiau išliekančiu aromatu. „Jei skleidžiantys intensyvų aromatą kvepalai yra puikus vakaro palydovas, tai karštą vasaros dieną geresnę draugiją sukurs lengvesni, gaivesni, mažesnės „tikrųjų“ kvepalų koncentracijos kvapai“, – sako „Pigu.lt kosmetikos ir kvepalų“ ekspertė L. Dautarienė.

Kvepalai – asmenybės veidrodis, leidžiantis praskleisti paslapties šydą, atskleisti būdą, jausmus ir pomėgius, todėl rinkitės tai, kas jums patinka ir visada prisiminkite, kad jūs puošiate kvepalus, o ne kvepalai jus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: