Ieškoma optimaliausių patalpų jaunimo centrui

Praėjusią savaitę Jaunimo reikalų tarybos (JRT) posėdyje pristatyti jaunimo poreikių apklausos rezultatai dėl atvirojo jaunimo centro (AJC) steigimo Panevėžyje. Posėdyje dalyvavo daug jaunimo organizacijų atstovų, darbo su jaunimu specialistų, pavienių jaunų žmonių. Apklausa atlikta jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ ir JRT pirmininko Daumanto Simėno iniciatyva. Apklausti 599 jaunuoliai.

Atvirojo jaunimo centro poreikis – neginčytinas

Net 69 proc. apklaustųjų teigia, jog juos domintų galimybė mieste turėti AJC. Daugelis pateikė nemažai siūlymų, kaip jis turėtų dirbti, kokias veiklas vykdyti.

„Džiaugiuosi miesto jaunimo aktyvumu dalyvaujant apklausoje ir dar labiau – patvirtinimu iš paties jaunimo, jog judame teisinga kryptimi. AJC Panevėžiui reikia, o mes padėsime šią idėją auginti ir įgyvendinti“, – teigė JRT posėdyje dalyvavęs miesto meras Rytis Račkauskas.

Apklausa parodė, kad net 55 proc. respondentų nežino kas yra AJC, ką gali pasiūlyti jaunimui. Į klausimą, ar Panevėžyje užtenka veiklų jaunimui, 34 proc. atsakė „ne“, 26 proc. – „nežinau“. Tad galima prielaida, jog 60 proc. jaunų žmonių nepatenkinti veiklos galimybėmis mieste, jų nepasiekia tikslinė informacija apie AJC veiklą Lietuvoje.

„AJC koncepcija nepasiekė miesto jaunimo. Siekdamas tai ištaisyti eisiu į mokyklas, didesnius sambūrius, jaunimo organizacijų posėdžius pasakoti ir diskutuoti apie tai, kas yra AJC, kaip jie veikia ir ką gali pasiūlyti, koks AJC turėtų atsirasti Panevėžyje. Tik sudominę jaunuolius ir juos įtraukdami (leisdami dažyti sienas, dėlioti, rinktis, gamintis baldus, patiems kurti savo antruosius namus) turėsime gyvą, iniciatyvų, visada visus priimantį centrą“, – sako JRT pirmininkas, Tarybos narys D. Simėnas.

Patalpų pasirinkimas ribotas, tačiau ieškoma alternatyvų

AJC koncepcijoje (daugiau informacijos – http://goo.gl/p2NPGZ) vienas iš reikalavimų yra, kad centras turėtų atskirą įėjimą. Tai privaloma tam, kad jaunuoliui, kuriam reikia saugios vietos praleisti laiką, AJC patalpos būtų visada prieinamos.

Savivaldybė turi mažai laisvų patalpų, taigi ir pasirinkimo galimybę – buvusi „Verdenės“ mokykla, taip ir nebaigta statyti Pilėnų mokykla (V. Alanto g. 10) – abu pastatai po daugiau nei 6000 kv. m, kelios patalpos Vasario 16-osios g. po mažiau nei 30 kv. m. Taigi vargu ar  tinkamos AJC.

Todėl JRT posėdyje pristatytos alternatyvos: kino centro „Garsas“, Bendruomenių rūmų, būsimosios autobusų stoties ir kt. patalpos.

Pasak D. Simėno, stotis vietos ir patalpų atžvilgiu būtų labai geras pasirinkimas – naujos patalpos 3 aukšte su atskiru įėjimu, slankiosiomis sienomis, kad būtų galima skaidyti į norimas erdves, ir t.t. Problema – tektų laukti 2-3 metus.

„Alternatyvų sąrašas tikrai nėra baigtinis. Kelios tėra pasiūlymai, svajonės, kurios dar nepagrįstos ekonomiškai. AJC dydis ir vieta yra susitarimo su jaunimu klausimas – toliau ieškome geriausių patalpų ir AJC steigimo finansavimo galimybių iš užsienio fondų. Bendraukime atvirai tiek telefonu, tiek el. paštu, tiek „Facebook“ tinkle – visada laukiu jūsų pasiūlymų!”, – idėjas priima D. Simėnas.

Susipažinti su apklausos rezultatais ir siūlomomis patalpų alternatyvomis galite čia: http://www.slideshare.net/DaumantasSimnas/atviras-jaunimo-centras-panevyje

Daugiau inf. suteiks D. Simėnas, tel. 8 622 30298, daumantas.simenas@panevezys.lt, FACEBOOK: https://www.facebook.com/DaumantasSimenas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

2 Comments

  • Aš galvoju, kad Sirų atvykėliams europoje bus siūlomi labdaringieji devėtieji rūbai, kuriuos verteiviai pavertė verslu.Sužlugus tam verslui, bus labai daug mieste tuščių patalpų.Neskubėkit, palaukit bent ketvirtį kaip viskas išsispręs.

  • yra tik vienas bet gerbiamas simenai, uz kokius pinigus bus islaikomas jaunimo centras, kiek etatiniu darbuotoju ir koks personalo skaicius jame dirbs, remiantis giliomis jusu seimos tradicijomis dirbti tik biudzeto islaikomose istaigose nesunku nuspeti tokio centro vadovus ,

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *