Ignalina kviečia mėgautis žiemos malonumais

Ignalinos rajonas – pats ryčiausias Lietuvos kampelis, šalies ir Europos Sąjungos pasienis. Toliausiai nuo jūros nutolęs,  vasarą jis džiaugiasi įspūdingais vandens keliais, kuriais galima tą jūrą pasiekti, o žiemą – baltomis kalvomis ir prie Šiekščio (Žaliojo) ežero esančiu Lietuvos žiemos sporto centru, traukiančiu žiemos sporto ir pramogų mėgėjus. Ignalinoje pirmąkart apsilankiusius maloniai nustebina slidinėjamų trasų, kalnų ir miško panoramų bei apylinkių grožis. Čia išties nepakartojami vaizdai ir puiki savaitgalio poilsio kryptis šeimai. Dieną paslidinėjus, vakarop galima užsukti į Ignalinos sporto ir pramogų centrą, kur lankytojai smagiai laiką leidžia puikai įrengtame 4 takų 25 m baseine, kaitinasi saunoje, turkiškoje bei rusiškose pirtyse, atsipalaiduoja sūkurinėje vonioje.

Lietuvos žiemos sporto centras sezoną pradėjo ir slidininkus ėmė kviesti gruodžio viduryje. Prieš tai intensyviai gamintas sniegas ir ruoštos trasos, kurių kokybė  palaikoma ir prižiūrima nuolat. Šiuo metu Ignalina yra vienintelė vieta Lietuvoje, galinti pasiūlyti kokybiškas lygumų slidinėjimo trasas. Kaip sako centro vadovas Andrius Leškevičius, lankytojų skaičiumi jie negali konkuruoti su Latvijos, Estijos slidinėjimo centrais, bet daugiau nei 200 skirtingų paslaugų vartotojų per bene pora gruodžio savaičių yra tikrai gera pradžia. O sezonas, kaip tikimasi, tęsis dar kokius tris mėnesius. ,,Žiemos periodu Ignalina yra ta vieta, kur galima gauti visas paslaugas už nedidelę kainą, džiaugtis žiemos ir SPA malonumais. Ir ji yra lokali, nišinė, rami vieta…“,– sako A. Leškevičius.

A. Leškevičius

Gražių idėjų centre netrūksta. Įspūdingai, originaliai ir su pačiomis geriausiomis emocijomis čia sutikti 2022-ieji metai. Entuziastai pakviesti į naujametinį slidinėjimą. Jiems paruošta trasa. Lauke buvo pastatytas didelis ekranas, paruošta  karštų gėrimų ir užkandžių. Paslidinėjus kaitintasi pirtelėje.  Dalyvavusiems įspūdžių tikrai netrūko.

Lietuvos žiemos sporto centre kalnų slidinėjimui skir­tos trys nusileidimo trasos. Viena jų – 160 m ilgio. Centras turi  modernią sniego gamybos sistemą su naktiniu apšvietimu.  Ignalina gali džiaugtis Tarptautinės slidi­nėjimo federacijos reikalavimus atitinkančia lygumų slidinėjimo trasa. Varžybų aptarnavimo pastate yra konferencijų salės, slidžių ruoši­mo kambariai, treniruoklių salė, pirtis. Vasaros sportinėms veikloms įrengti lauko teniso kortai, krepšinio bei paplūdimio tinklinio, futbolo aikštelės, taip pat populiarios nusileidimo (Downhill’o) trasos, šiaurietiškojo vaikščiojimo takeliai.

2021 m. buvo atnaujinta biatlono šaudykla, kuri dabar atitinka tarptautinius reikalavimus. Praeitų metų spalio mėnesį po ilgo laiko čia jau vyko tarptautinės biatlono varžybos – Baltijos biatlono taurė. Sėkmingai pavykęs renginys parodė, kad visas nacionalines varžybas galima organizuoti Ignalinoje. 2021 m. centre taip pat surengta Lietuvos biatlono federacijos tarptautinio projekto treniruočių stovykla, treniravosi Lietuvos biatlono rinktinės ir Lietuvos jaunimo rinktinės sportininkai, vyko Lietuvos moksleivių biatlono bei  jaunių ir jaunučių biatlono pirmenybės, kitos varžybos. Š. m. sausio 8-9 d. surengtas Lietuvos slidinėjimo čempionato I etapas, kuriame puikiai pasirodė  pirmas dvi vietas iškovoję ignaliniečiai Modestas Vaičiulis, Tautvydas Strolia, Aironas Pūras jaunių grupėje buvo ketvirtas. Tai paskutiniai būsimų olimpiečių startai prieš išvykstant į Olimpines žaidynes Pekine.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: