Ignalina prisijungė prie „Išmaniojo miesto“ idėjos

Ignalinos rajono savivaldybė pirmą kartą dalyvauja projekto „Išmanusis miestas“ konkurse, kurį jau septintą kartą organizuoja žurnalas „Structum“. Projektas kasmet kuria platformą, kurioje susitinka Lietuvos savivaldybės ir geriausi architektūros, urbanistikos, inžinerijos, statybos profesionalai bei jaunieji, aukštosiose mokslo įstaigose besimokantys studentai. Savivaldybės išsako savo lūkesčius, pateikia tvarkytinų, keistinų teritorijų ar pastatų, objektų pristatymus, o dalyviai architektai kuria idėjas ir projektus. Laimi geriausiai poreikius atitinkantys darbai. Vieno konkurso ciklas trunka apie 10 mėnesių, vėliau paskelbiami nugalėtojai. Šiais metais projekte dalyvauja Ignalinos, Anykščių, Kauno, Marijampolės, Zarasų, Vilkaviškio rajonų ir Palangos miestų savivaldybės.

Rugsėjo 25 dieną Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje vyko projekto „Išmanusis miestas VII“ pristatymo renginys. Kiekvienos dalyvės savivaldybės atstovai pateikė vizualinius vaizdus ir informaciją apie jų rajoną, miestą ir po tris teritorijas, kurioms būtini įdomūs, nauji architektūriniai sprendimai. Susirinkusius sveikinimo Seimo narys Antanas Baura, Vidaus reikalų ir Aplinkos viceministrai Tautvydas Tamulevičius, Justina Grigaravičienė. Projektu, kuris keičia Lietuvą, atveria vis naujas galimybes regionams,  džiaugėsi „Structum“ direktorė Ignė Dutova. Architektas Tomas Kuleša kalbėjo apie geruosius pavyzdžius. „Nesvarbu, kokia yra užduotis, biudžetas, esmė yra idėja, nuo kurios viskas ir prasideda…“, – sakė jis.

Ignalinos prezentaciją pateikęs meras Justas Rasikas apgailestavo, kad anksčiau savivaldybė nedalyvavo šiame projekte, bet, kaip sakė, svarbu žiūrėti į priekį ir ieškoti idėjų, kurios nuostabų Ignalinos kraštą padarytų įdomesnį, patrauklesnį, labiau lankomą ir suteiktų savitumo. Meras pristatė krašto ypatumus, svarbiausius lankytinus objektus, čia jau esančias SPA, sveikatinimo paslaugas, sportinio turizmo galimybes.

Trys Ignalinos „Išmaniojo miesto“ konkursui teikiamos teritorijos yra Lietuvos žiemos sporto komplekso ir gretimų teritorijų suplanavimas (19 ha teritorija), Buvusio administracinio pastato (UAB „Ignalinos vanduo“) pertvarkymas ir gretimų teritorijų funkcinio ir erdvinio suplanavimo koncepcija (miesto paplūdimio prie Gavio ežero teritorija, šalia esantys rekreacijai ir sanatorijos statybai suplanuoti sklypai) ir Bendrojo naudojimo rekreacinė teritorija prie Paplovinio ežero. Šioje teritorijoje esantis ežero  tiltas yra pasenęs, reikalaujantis rekonstrukcijos arba naujų sprendimų, taip pat siekiama įveiklinti, sukurti tam tikrą poilsio infrastruktūrą už tilto esančioje salelėje. Dabar ji labai neišvaizdi, apaugusi medžiais, čia stovi pora suolelių. 

Kalbant apie Žiemos sporto centro teritoriją, išreikštas pageidavimas papildomos funkcijos idėjai, kad centras galėtų gyvuoti ir vasaros metu. Minėta, kad problemų kelia kalnų slidinėjimo trasų nusileidimo zonos ežero akvatorijoje. Tuo metu, kai gamtinės sąlygos jau tinkamos dirbtinio sniego gamybai, ledas būna per plonas arba jo visai nėra. Neagresyvi gamtinei aplinkai plaukiojanti danga ženkliai pailgintų kalnų slidinėjimo sezoną. Slidinėjimo sezono piko metu esamas vienintelis privažiavimas ir automobilių stovėjimo aikštelė būna perpildyti, todėl reikalinga ir susisiekimo infrastruktūros plėtros idėja.

Pristatytos Ignalinos miesto teritorijos yra reprezentacinėse, vaizdingose vietose, todėl tikrai turėtų sulaukti jaunų ir talentingų architektų dėmesio.  Į tokį projektą verta investuoti, nes jo rezultatų pavyzdžiai kitose savivaldybėse (pvz. Anykščiuose) nuteikia optimistiškai. Ignalinai reikia naujo žvilgsnio ir naujų idėjų.

Parengė Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: